Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przeciwmgielne megane CC tył


wieczorny997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam samochód Renault Megane II cabrio podczas przeglądu Pan doczepił się że świeci mi tylko jedno światło przeciwmgielne z tyłu a mam 2, sprawdziłem lampy oraz żarówki wydaje się ze wszystko w porządku. czy mógłby ktoś kto posiada takie auto sprawdzić to u siebie??

post-36174-0-49500000-1413544580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powiedział mi ze skoro jest żarówka to ma świecić, przegląd podbił. Jechałem wczoraj i widziałem z tyłu Megane CC tamta miała prawe przeciwmgielne ciemniejsze od lewego ( kolor klosza przy wyłączonych światłach przeciwmgielnych). Teraz wiem ze jest wszystko ok. Bardzo dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chcę Cię martwić, ale nie jest ok.

Jak jest jeden klosz, to ma świecić jeden. Jak dwa, to mają świecić dwa i diagnosta ma rację. Nie ma czegoś takiego jak żarówka dla ozdoby jako atrapa. Kabel zamoknięty, przetarty albo coś.

 

thumb_hosting_zdjec_1413624476__img_2840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ufo23, czyli Meganki jeżdżą bez homologacji w naszym kraju??

 

Polecam zapoznać się z instrukcją obsługi - nawet tam jest to zaznaczone. Jest to zgodne z przepisami, bo światło może być jedno lub 2 ale w Megane jest jedno działające - lewe lub prawe, w zależności od tego, na jaki rynek idzie auto. Po prostu nie ma przewodu w wiązce i tyle.

..a specom, którzy dokładają przewód do prawego światła przeciwmgielnego, życzę, żeby UCH wytrzymał zwiększone obciążenie prądem, bo akurat przeciwmgielne tylne jest podłączone bezpośrednio pod końcówkę układu w UCH, bez bezpiecznika. Nie wiem, czy w PhII zostało to przeprojektowane, ale w PhI ma być tylko jedno podłączone przeciwmgielne, po stronie lewej.

post-52198-0-76957300-1413630058_thumb.jpg

post-52198-0-35628800-1413631732_thumb.jpg

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydma, post wyżej masz zamieszczony fragment instrukcji z megane CC dotyczący świateł w lampie tylnej. Wyraźnie napisane. że żarówki są dwie ale instalacja podłączona jest tylko do żarówki po stronie kierowcy. To, że u Ciebie świecą dwie to nie znaczy, że tak wyszło z fabryki. Na schematach serwisowych tylne światło przeciwmgielne jest zawsze jedno, w lampie lewej lub prawej w zależności od położenia kierownicy. Diagnosta nie miał racji bo nie zna dobrze modelu megane II. Ma tylko ogólną wiedzą, że jak są żarówki to z natury powinny świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym skasował ten post bo jeszcze będą jaja z homologacją meganek... ;)

 

Wątpię, aby komuś się chciało grzebać i podłączać drugą żarówkę. Ale zgodzę się, że pewnie to jest robione pod kątem rynku na jaki idzie. Jaru, wątpię aby UCH przy tym jakoś specjalnie cierpiało. Jest żarówka, jest instalacja, to ktoś to wyliczył aby działało.

 

Dodano: 19 paź 2014 - 21:12

ps: moja meganka jest krajowa, więc ciekawe kto tym zarządza, lub na jakiej fazie wydawania auta jest to ustawiane czy obie lub jedna żarówka ma świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę zgodnie z własnym doświadczeniem - na pierwszym przeglądzie diagnosta nie dopatrzył się niedziałającego światła przeciwmgielnego z tyłu, więc odkryłem to sam dość długo po zakupie auta. Elektryk "posprzątał" po poprzednim właścicielu, czyli usunął dodatkowy kabelek pociągnięty z lewego światła do prawego i wymieniał końcówkę mocy w UCH - mówił, że miał już dwa takie przypadki wcześniej, tzn. ktoś stwierdzał, że chce mieć dwa światła przeciwmgielne w Megance, ciągnął kabelek i krótko po tym, światło przestawało działać, bo układ nie wytrzymywał dwukrotnie większego obciążenia.

 

Co do stwierdzenia o "atrapie", to lampy zespolone przednie lub tylne są rozpatrywane jako całość o kilku funkcjach i takich przykładów "atrap" jest więcej i nie tylko w Renault. Są np. reflektory przednie z funkcją świateł do jazdy dziennej, ale w zależności od wersji wyposażenia żarówka tam jest lub nie. Wszystko zgodnie z prawem. Myślę, że diagnosta po obejrzeniu odpowiedniej strony w instrukcji obsługi zmieniłby zdanie. Dwa ostatnie przeglądy przechodziłem jakoś bez problemu i to przy bardzo drobiazgowych diagnostach (czyścili nawet przednią szybę, żeby sprawdzić, czy nie ma pęknięć od kamieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też świeci tylko jedno i tak ma być. Ma to swoją podstawową zaletę, że światło przeciwmgłowe nie myli się ze światłami stopu. Natomiast to, że prawa lampa ma żarówke - atrapę równiez uważam za plus, ponieważ wygląda to normalnie i naturalnie przy zgaszonych światłach. Lepiej chyba tak, niż zaślepiony odbłyśnik:

post-16107-0-01397900-1413836554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakąś megane cc i miała ciemniejszy kolor światła przeciwmgielnego z tyłu po prawej stronie i to mnie skłoniło do napisania postu. Na początku myślałem, że tak ma być ( 2 lampy maja świecić) ale sprawdziłem żarówki instalacje i wszystko ok, więc zacząłem się zastanawiać. Jak zobaczyłem tą megane i ciemniejszy kolor czerwieni po prawej dało mi to do myślenia. Teraz wiem że jest ok i jak diagnosta się doczepi wydrukuje mu kartkę z instrukcji autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!