Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężyny przód - wysoko stoi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, jakieś 2 miesiące temu wymieniałem sprężyny wraz z łożyskami MCphersona L+P.

Od tamtego czasu przód stoi na 14 cm od krawędzi zderzaka do opony, a tył 8.5cm, a jak wjadę w

dziurę to jest walnięcie bo amortyzator wyciąga się do końca.

Części były na pewno dobrane pod model samochodu.

Uleży się , jest jakiś sposób aby obniżyć zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przechodziłem to samo. Kupiłem Kayaby zgodnie z katalogiem i po zmierzeniu miałem ok 13-14 cm do nadkola - mam silnik 1.6 16V. Po miesiącu usiadło auto może z 1 cm. Udało mi się kupić nowe (miały te same oznaczenia kolorów)oryginalne sprężyny (miałem szczęście bo akurat ktoś sprzedawał towar z wyprzedaży ściągnięty z Francji) - założyłem i jest tak jak powinno być czyli ok. 10 - 11 cm. Z tego co pamiętam to te zamienniki miały grubszy drut i były o 2 cm wyższe od oryginalnych. Jeżeli masz jeszcze stare to spróbuj zmierzyć grubość drutu i porównać z tymi założonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja jestem po wymianie sprezyn z przodu bo oryginały (???) sie połamaly oraz łożyska i powiem ze nie zauważyłem wielkiej różnicy odstepu od kola do błotnika, sprężyny mam z Monroe, jutro zmierze ile mam odstępu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Siwy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy pomóżcie. Miałem pękniętą sprężynę, prawy przód. Po wymianie przód stoi wyżej, niż tył. Od opony do wnętrza nadkola mam 13-14 cm, jak na moje oko powinno być 10-11cm. Sprężyny wymienione na jakieś polskiej produkcji, nie wiem dokładnie. Po wymianie przejechałem około 600km i nie zeszły ani o centymetr. Doszło do tego, że muszę obniżać światła z 0 na 1, bo mam wrażenie, że świecę ludziom po oczach, już nie mówiąc o tym, że auto wygląda kiepsko.

 

Czy możecie zmierzyć ile cm macie w swoich autach pomiędzy oponą, a wnętrzem nadkola? I czy możecie polecić sprężyny, które zagwarantują prawidłowy wygląd auta, ponieważ w weekend odstawiam samochód do poprawki i tym razem chcę przypilnować machera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!