Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczy pasek 2.0 16V


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas walki z piszczącym paskiem. Zaczęło się pod koniec zimy zeszłego roku zaczął piszczeć pasek. Wymieniłem na nowy i było chwile spokoju. Dokładnie 3 miesiące. Potem zaczął sporadycznie popiskiwać. Po 6 miesiącach piszczał notorycznie (może nie tyle piszczał co ćwierkał sobie). Pojechałem do mechanika niby sprawdził wszystko, więc kupiłem nowy pasek uznając, że pewnie stary był wadliwy. Ale po wymianie paska nic się nie zmieniło. Tak więc znowu do mechanika i teraz sprawdzane wszystko jeszcze dokładniej i diagnoza koło pasowe. Jako że był wrzesień i kosztów w domu dużo (dzieci szkoła takie tam) kupiłem używkę. Mechanik sprawdził stary po wyjęciu i orzekł, że na pewno to to założył używany (sprawdzał go i twierdził że te jest OK). Po wymianie koła chwile było ok. Do momentu aż auto się zagrzeje (w sensie jak się pojeździ dłużej jak 5 minut :P) wtedy znowu zaczyna piszczeć.

No już ręce mi opadły.

Przerabiał ktoś notorycznie piszczący pasek w tym silniku? Jakieś pomysły?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem przygody z paskiem.

Miałem z 5 pasków różnych producentów i po kilku miesiącach zaczynał piszczeć. Wymiana koła prasowego na nowe. Spokój na 2 miesiące, następnie rolki i napinacz. Spokój na 1,5 miesiąca aż w pewnym momencie na szczęście niedaleko domu strzeliła rolka od alternatora. Po wymianie całego altka cisza. Minął rok a jak teraz chłodno się zrobiło to póki się nie zagrzeje to popiskuje. Wcześniej cisza. Altka masz ze sprzegielkiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!