Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyczernić listwy boczne


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Listwy boczne w moim MII są w niektórych miejscach przebarwione białawo, pewnie pozostałości po jakiejś paście / mleczku i to nie schodzi na myjni, listwy są szarawe w niektórych miejscach. Myślę, żeby albo je wymienić albo wyczernić, natomiast kupiłem czernidło K2 i ono zostawia jaby szare smugi na listwach, wcale nie wyczernia. Dodam, że w mam ciemny lakier i listwy i na zderzakach i po bokach są w wersji czarnej, nie szarej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze powiedz, że na bezdotyku? na takiej myjni to nic nie schodzi (poza pieniędzmi z kieszeni) auto myje się ręcznie. Weź pędzelek apc i czyść. Dopiero potem nałóż coś na plastiki.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie wpisuje się to w trend jaki jest w poniżej linkowanym temacie, to ja na takie przypadłości (a nawet na karoserię) 2 razy do roku stosuje takie coś:

http://megane.com.pl/topic/17780-czego-uzywacie-do-pielegnowania-swoich-renault/page__st__270__p__362758#entry362758

Jeden pojemnik kosztuje poniżej 10zł, a starcza przynajmniej na 2 razy, co też jest wbrew temu jakie kwoty na kosmetyki są w tym temacie wymieniane...

Chyba taki trend, że im wyższa kwota to i samopoczucie piszącego wzrasta hehehe

W moim przypadku efekt jest wręcz odwrotny. Cieszy mnie fajny efekt za jak najmniejsze pieniądze.

Gdyby moje podejście nie odpowiadało to przeczytaj cały temat, zapewne znajdziesz na co i jakie kwoty wydać, by mieć efekt zgodny z oczekiwaniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok użyję albo mata w spraju albo tego silikonu w sprayu, nie będę raczej zdejmował listw, podkleje taśmą papierową i folią remontową górę i dół i psikne. Patrząc na prognozy pogodowe, chyba już nie w tym roku.. W tym roku poszukam jednak jakiegoś preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze przed sezonem jesienno zimowym, po kolejnym umyciu auta zafunduje mu kompleksowy natrysk tym silikonem na całość, NAWET na szyby.

Z doświadczenia wiem, że działa to podobnie jak niewidzialna wycieraczka.

Kształt kropelek wody deszczowej może nie jest zgodny z tymi katalogowymi po droższych preparatach ale deszczówka i ta podnoszona z drogi w czasie jazdy, z karoserii i szyb spływa identycznie. :notacrook:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pozostawiłbym jako ostateczność. Nie wiadomo czym były traktowane, może silikon z preparatów odbarwił już powierzchnię plastiku.

Po pierwsze, listwy porządnie wymyć dobrym środkiem czyszczącym, wyszczotkować szczoteczką, osuszyć i ocenić jakość powierzchni. Może efekt będzie zadowalający, zresztą przed malowaniem i tak musisz listwy oczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć coś takiego:

http://sonax.bialystok.pl/p,sonax_xtreme_zel_do_plastikow_zewnetrznych,124,107.html

 

Ja używam do wszystkich plastików zewnętrznych nie lakierowanych , jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q2 TRIM byłby super z tym, że jeśli kolega jest nowicjuszem (nie miał kontaktu z lepszymi kosmetykami lub z powłokami ceramicznymi/kwarcowymi) przy odrobinie nonszalancji mógłby zrobić ładne "szlaczki" na plastikach. Z tych lepszych (nie wg Gojgiena - ale nie wchodzę po raz enty w polemikę na ten temat) kosmetyków spróbuj: ValetPro Dionysus Trim Glitz albo KOCH Chemie Nano Magic Plastic Care - świetnie przyciemniają plastiki, efekt utrzymuje się na długo a i aplikacja należy do banalnie łatwych <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może moja wypowiedz nie będzie zachwalana ani zbyt trwała ale mega tania i mega łatwa w nałożeniu.

Ja polecam przepalony olej silnikowy. efekt jest super, fakt, że trzyma się 2-3 miesiące ale jest można rzec, że za free i nie uszkadza plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisze serio.

Robiłem tak w astrze f i renówce 21 i efekt był lepiej niż ładny ale krótki. Wiec Więc chyba tylko na odpicowanie przy sprzedaży można tak zrobić.

W megi tak nie robię bo nie widzę potrzeby jeszcze wyczernienia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!