Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełącznik od airbagów a migająca kontrolka Airbag+service


Jeriks92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaobserwowałem dziwną dolegliwość mojej renówki otóż od kilki dni miga mi kontrolka Airbagu+Service oczywiście czyściłem kostki pod siedzeniami pryskałem je nawet contact sprayem i nic nie pomogło ale zauważyłem jak przekręcę pokrętło od wyłączenia airbagu (w miejscu pasażera obok schowka) na OFF to wyskakuje mi zamiast właściwej kontrolki od wyłączenia airbagu po stronie pasażera to wyświetlają mi się poduszki i service natomiast sporadycznie poprawnie mi wyświetla to właściwą kontrolkę od wyłączenia poduszki po stronie pasażera.

Airbag+service czasami włącza mi się samoczynnie na parę sekund albo i dłużej albo czasami w ogóle mi się nie włącza a jak przekręcę na moment wyłączenie poduszki pasażera nagle mi zaczyna świecić. Szukałem już po kostkach, taśmę od kiery mam ok,styki na kostkach wyglądają tez dobrze kable nie przerwane poduszki wszystkie są i auto na pewno nie brało udział w żadnym wypadku.

Słyszałem też o patenciku na te kostki pod fotelami żeby osunąć kostkę i zrobić wszystko na "Krótko" może to coś pomoże jakby ktoś wiedział jak to zrobić i który kabel do którego to będę wdzięczny Pozdrawiam

Edytowane przez Jeriks92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii formalnej - taki "patent" jest do bani! będziesz chciał to porozłączać bo coś tam się stanie (naprawa fotela, suszenie albo co), to zostaną Ci tylko nożyczki i CIACH.

u siebie mam już dłuższy spokój po zastosowaniu tego:

- fotele na maxa do przodu

- z tyłu, po odchyleniu deczka wykładziny pięknie widać kostki

- drobniutki śrubokrętem podoginać styki

- całość przelecieć środkiem do odtłuszczania, np. hamulców

- wydmuchać w/w środek, żeby było sucho

- złączyć

 

naprawdę długo trzyma <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał po doginać styki, ewentualnie cała kostkę jeszcze raz przegrzebać, bo z tego co mi znajomy elektromechanik mówił to raczej na 90% będzie któraś z kostek pod siedzeniem i kazał mi na maxa po doginać styki, więc jak będzie jakiś ładny dzień to tak zrobię i zdam relacje czy pomogło bo faktycznie jak przyjdzie coś grzebać przy siedzeniu to niepozostanie mi nic innego jak zrobić "ciach" kabelków :) No nic trochę gimnastyki z kostkami nie zaszkodzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co niedawno na forum czytałem, to nie jest takie proste by poucinać te przewody i skręcić kikuty ze sobą.

Czujnik pod fotelami jest tak zrobiony, że w swoich 2 położeniach ma inną rezystancję ale zawsze ona jest i być musi. Pełne zwarcie przewodów nie jest dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!