Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana poduszek pod silnikiem, od których zacząć.


eXePL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że samochód trochę drży zarówno na luzie jak i w niektórych partiach obrotów. Nie jest to nic poważnego ale czasami mnie drażni jak jakiś plastik wpadnie w rezonans. Dlatego chcę wymienić poduszki silnika. Gdy kupowałem auto jakieś 3 miesiące temu, z oględzin mechanika wynikało, że pierwsza w kolejce jest poduszka pod skrzynią. Biegi wchodzą bez problemu, gałka lewarka też stoi w miejscu, nie drży bardziej niż np kierownica. Jedyne co czuje to drgania silnika na sprzęgle jak jest lekko wciśnięte. Tą poduszkę wymienię na pewno. Jakie wymienić w następnej kolejności?

Wiem gdzie znajduje się poduszka/łapa lecz nie mam pojęcia czy jest sposób aby sprawdzić w jakim jest stanie. Podobno można sprawdzić stan poduszki tej najdroższej (około 220 zł) lecz mimo, przeczytania sporej ilości tematów nie znalazłem opisu gdzie mogę ją zobaczyć. Czy ktoś może to wytłumaczyć łopatologicznie? Czy najlepiej kupić cały komplet (4 poduszki) i wymienić wszytko za jednym zamachem. Auto ma przejechane 114 000 i prawdę mówiąc wątpię aby ktoś kiedykolwiek wymieniał poduszki.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie poduszki w ubiegłym miesiącu. Mechanik twierdził, że zacznie od tej skrętnej pod podwoziem i od mocowania skrzyni bo koło rozrządu wygląda dobrze. Po wymianie dolegliwości czyli trzęsiawka pozostała. Gdy wymienił tą najdroższą wszystko się uspokoiło. Zacznij wymianę od tej koło rozrządu, to, że wygląda dobrze nie oznacza, że tak jest :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też przerabiałem temat drgań na biegu jałowym, więc zakupiłem komplet poduszek (4 sztuki Hutchinson).

Ze względu na brak czasu wymieniałem je na raty, najpierw zacząłem od tej dolnej (lizak) - brak pożądanego efektu, buda dalej drżała. Później wymieniłem te przy rozrządzie i wtedy nastąpiła cisza!!!

Została mi jeszcze ta przy skrzyni, a że nie było już drgań i nie chciało mi się jej wymieniać więc przeleżała pół roku w garażu. Niedawno przy wymianie sprzęgła kazałem mechanikowi wymienić ową poduszkę (pod skrzynią), aby mieć już spokój i temat poduszek zamknąć. Okazało się że nowa poduszka spowodowała tak duże drgania, że siedząc w aucie czułem się jakbym siedział w starym URSUSIE, a silnik przykręcony był bezpośrednio do ramy. Zamieniliśmy nową poduchę na starą i efekt był zdumiewający, czułem się jak w nowym aucie!!!!

Z mojego długiego wywodu chciałbym przekazać informację, że należy najpierw wymienić poduchę przy rozrządzie. Mój mechanik mówił, że w 90% przypadków to jest przyczyna drgań w Renatach.

 

eXePL

Jedyne co czuje to drgania silnika na sprzęgle jak jest lekko wciśnięte
- moim zdaniem te drgania na pedale spowodowane kołem dwumasowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj poduchy, na pierwszy rzut pójdzie ta od rozrządu i sprawdzę co to dało:)

Myślę, że koło poniedziałku się z tym uporam.

Jeśli chodzi o drgania na sprzęgle to ponoć normalne.

 

Dodano: 03 lis 2014 - 23:21

Wymieniona poducha prawa (od rozrządu) oraz środkowa dolna (też była pęknięta)

Auto jeździ jak po stole. Było warto. Zobaczymy ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!