Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd DF 311 sprawdz wtrysk ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie blad numer DF311 nie do znalezienia na internecie. Kluczyk serwisowy i "sprawdz wtrysk" po podpieciu DF311 " przekroczony limit regeneracji nieudanych, niezidentyfikowany, staly" Megane II 207 1.9 dci z FAPem z autem nic sie nie dzieje

post-35716-0-92972600-1414053000_thumb.jpg

Edytowane przez Kamarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zacznie, bo nie wypala już filtra. Zapcha Ci się i tylko wymiana. Clipem można zresetować licznik wypaleń.

Sprawdź czujnik podciśnienia przy filtrze i wężyk przy nim. Może powodować błędne działanie i będzie próbował wypalać co chwilę

Przećwiczyłem to w lagunie.

 

Albo naprawdę Ci się filtr już zużył :/

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nie chce negowac ale sie zapytam - jestes pewny ze ten blad i te komunikaty odpowiadaja filtrowi czasteczek ? Mechanik z renowki stwierdzil ze to przepustnica ale do konca wierzyc mi sie nie chce on sam zreszta pewny nie byl... skoto tak mowisz to od czego powinienem zaczac, kiedys urwal mi sie wezyk nie dawal cisnienia auto przeszlo w tryb serwisowy i masakra ale teraz nic sie nie dzieje. Jezdze trasa do pracy wiec kurde dziwi mnie to ze sie filtr zapchal...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w meganach i scenicach II jest tak, że jak nie uda się wypalić filtra 10 razy z rzędu to pojawi się błąd "przekroczona liczba prób regeneracji". Błąd świeci na czerwono w clipie i nie można go skasować. Musisz wtedy wypalić filtr clipem stacjonarnie i go ponownie przyuczyć. Po tym zabiegu można błąd skasować.

Jak robisz trasy nawet po kilkanaście kilometrów to z filtrem nie powinno być problemów, natomiast jak masz jakąś usterkę to bardzo szybko się filtr zapcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat. Dzisiaj wymieniłem czujnik doładowania ciśnienia, który powodował brak możliwości wypalenia się filtra (podobno miał za wysokie napięcie), zrobiliśmy wypalanie awaryjne czyli przez 30 min sam sobie podniósł obroty i się wypalał. Z 60 gramów nagaru w filtrze zszedł do 38g. Komunikat wypalanie się powiodło - lecz nie da się wykasować błędu "przekroczona dopuszczalna ilość wypaleń - 10". Ma ktoś jakiś pomysł? Czy mam jeździć i przy ponownej próbie wypalenia (nowy czujnik powinno się udać) błąd sam zniknie? (diagnostyka na CLIPie)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalić jeszcze raz stacjonarnie. Zmiana Oleju. Skasowanie kilometrów do przeglądu przy kierownicy, na liczniku. Skasowanie błędów interfejsem diagnostycznym CLIP, "przyuczenie po wypalaniu filtra FAP". Powinno być ok. Jeśli to nie pomoże, zastanowiłbym się nad wymianą, regeneracją filtra z wycięciem łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Tego nie wiem, w clipie na pewno jest ta funkcja, wypalałem FAP w scenicu III 1,9 130KM.

Możesz wypalić innym a przyuczyć clipem, to powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!