Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki amperaz alternatora do 1.5 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pytanie to czy w Megane nie swieci sie kontrolka ladowania jezeli alternator nie laduje? Wlasnie po raz trzeci rozladowal sie akumulator, a alternator nie podaje zadnego pradu.

 

Drugie pytanie to amperaz alternatora. Musze szybko kupic jakis ale poniewaz alternator ktory jest w aucie jest nieoryginalny to nie jestem pewien czy jest prawidlowy.

Czy wiec do 1.5 dci, 100 koni z klimatyzacja, bez grzania siedzen powinien byc 110 czy 125 (albo moze najsilniejszy jaki znalazlem czyli 150)?

Czy z innych wersji silnikowych bedzie rowniez pasowal?

Dziekuje z gory za pomoc.

 

Dzwonilem juz do Renault i mowia, ze bez starego oni nie wiedza co bylo zamontowane! Kazda firma z ktora sie do tej pory kontaktowalem nie wie co doradzic, bo to co mam w aucie jest nieoryginalne, wiec bedzie zgadywanka.

Edytowane przez Archibald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator 150A jest już chłodzony cieczą wiec jeśli taki masz to jest po problemie. Standardowo w Megankach był alternator 110 A ale jak wstawisz 125A to się nic nie stanie będziesz miał zapas mocy wiec czy dasz 110A czy 125A będzie ok nic się nie stanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim csenicu 1,5 dci 101 KM mam alternator 150 A i ani śladu chłodzenia cieczą. W niektórych 1,9 dci były takowe montowane. Możesz zamontować 150 A i zdaje się, że trzeba clipem zaznaczyć w ustawieniach, że taki jest zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze alternatory były stosowane jak auto ma elektryczną nagrzewnicę powietrza w nawiewie i te grałki sa włączone w UCH na 3 zakresy, do 1800W. W moim 106KM sceniolu jest 150A alternator i nie jest chłodzony cieczą, jak ktoś to wcześniej sugerował.

Meganki zazwyczaj te nagrzewnice miały włączane na 2 zakresy do 1000W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się moja Meganka ma grzałkę 1000W i jest trzy zakresowa na jednym przekaźniku jeden obwód zabezpieczony bezpiecznikiem 40A i na drugim przekaźniku 2 obwody zabezpieczone bezpiecznikiem 70A i to wszystko na alternatoze 110A. W seceniolach siedzą po prostu tylko grzałki o większej mocy 1800W bo i kabina o wiele większa niż w megankach.

 

Hmm wydawało mi się że alternatory 150A był już wszystkie cieczo chłodzone, przepraszam za wprowadzenie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się ponownie grzebać w serwisówkach ale z tego co pamiętam to jest tam opisane, że nagrzewnice są takie same, a tylko wydolność prądowa alternatora i zaprogramowanie UCH odpowiada za ilość i moc grzałek pomiędzy sceniolem a meganką. Aaaa, jeszcze jest dodatkowy 3 przekaźnik dla 3 zakresu.

Jest to jednak wątek poboczny, (dokładniej w temacie o grzałkach w nawiewie) w tym temacie jest postawione zasadnicze pytanie o alternator, jego amperaż i czym są spowodowane różnice zastosowania alternatorów 110/ 125 / 150A z silnikami 1,5.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując całą rozmowę to llepiej zamontować alternator o większym prądzie ładowanie bo wiadomo nic sie wtedy nie stanie niż miał byś zamontować alternator za słaby więc celuj w 125A albo w 150A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, ze nie odpisalem wczesniej.

U mnie nie bylo alternatora chlodzonego ciecza.

Z tego co widze to sa grzalki, ale doszedlem, ze oryginalnie byl alternator 110Amp. Niestety nie znalazlem 150Amp w rozsadnych pieniadzach, wiec kupilem 110A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!