Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny-automatyczny hamulec ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem podobnego tematu ale są inne "renie", a o automatycznym ręcznym w Scenicu III ani słowa - więc stąd ten nowy temat.

 

Jak to jest z tym elektrycznym-automatycznym hamulcem ręcznym? Trzeba go na zimę wyłączać czy nie? <_<

 

Próbowałem go wyłączyć dzisiaj, jak jest, to opisane w instrukcji czyli:

1) wyłączam samochód

2) włączam bieg

3) równocześnie wciskam pedał hamulca i na włącznik ręcznego

4) wyjmuję kartę hands free

i...... ni hu hu ....

Ręczny automat trzyma dalej?! Czy coś robię nie tak, czy co?

Proszę o radę kogoś, kto już wyłączał ten ręczny - samochód Scenic III Privilage 1.9 dci.

 

Potrzebne mi to ze względu na zbliżającą się zimę, a "Renia" zimuje pod chmurką więc obawiam się, że przymarzną okładziny hamulcowe i du... blada będzie! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima mam nadzieję, że masz rację :rolleyes: , ale jak szukałem na forum, to w którymś z tematów o ScenicuII ktoś napisał, że w zimie taki ręczny automat miał i okładziny hamulcowe mu przymarzły, a potem trzy godziny odmrażał ...

Wolałbym tego uniknąć, do tej pory jeździłem z hamulcem ręcznym, a od kwietnia "Renia" z automatem i stąd moje obawy :huh:

 

Ps. Optima, jeżdżąc dieslem życie potrafi być równie piękne lub nawet piękniejsze niż na benzyce - hehe

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak (prawie za każdym razem). Wciskam pedał hamulca i trzymam, prawą ręką trzymam przycisk ręcznego w dole a lewą "STOP" gaszę silnik. Podobno można clipem dezaktywować automatyczne zaciąganie ręcznego - osobiście nie sprawdzałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, tylko włącznik ręcznego dajemy do przodu (jakby naciskamy), a nie zaciągamy do siebie.

Okładziny nigdy mi nie zamarzły, jak jest mokro to odpuszczam hamulec by w nocy nie zamarzł.

Znajomy jeździł kilka lat z automatycznym hamulcem, nawet nie wiedział, że można go zwolnić - nigdy nie miał problemu.

Kiedyś byłem pasażerem auta w którym po przejechaniu z 400 km, właściciel zaciągnął ręczny i auto (Espero) stało kilka dni. Okładziny zamarzły straciliśmy ze dwie godziny zanim natura pozwoliła nam ruszyć.

pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej, od niedawna smigam Scenicem, jest to moj pierwszy samochod z automatycznym recznym. Dzis podczas jazdy nasunelo mi się pytanie, jak wylaczyc reczny w przypadku unieruchomienia samochodu (np jakas awaria, auto nie pali - a trzeba je przepchnąć)?

Dzięki za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 4.1, 4.2, 4.3, 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!