Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z elektryką świateł pozycyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam następujący problem. kilka dni temu pojawił mi się Electronic Fault, oświeciły mi się wszystkie kontrolki, przestało działać wspomaganie, ale auto odpalało. Po wizycie u mechanika podpięciu pod komputer, wykasowaniu błędów problem znikł. Po krótkiej rozmowie z mechanikiem polecił mi posprawdzać UCH i skrzynkę z bezpiecznikami pod maską. Po sprawdzeniu okazało się, że w 2 kostkach (brązowej oraz niebieskiej była woda oraz styki zaśniedziałe. Dzisiaj oczyściłem wszystko , popryskałem kontaktem. W UCH było sucho i śniedzi brak. w międzyczasie naładowałem akumulator oraz wyczyściłem oraz spryskałem kontaktem kostki w drzwiach przednich (wersja 3 drzwi). Udrożniłem również odpływ z podszybia bo w schowku. Usunąłem jeszcze alarm do którego i tak nie mam pilota ( był podpięty pod bezpieczniki 7a oraz 7b, masa pod akumulator oraz 3 kabelki łączyły się z 1(chyba białym) który znajduje się w białej lub szarej (nie pamiętam) kostce z której wychodzą 3 przewody. Po tych operacjach poskładałem wszystko i wchodzę wieczorem do auta i tutaj moje zdziwienie. Nie działają pozycyjne z przodu, oświetlenie konsoli środkowej (radio oraz nawiewy działają a oświetlenie nie) oświetlenie regulacji lusterek i szyb, pozycyjne z tyłu. Szyba ze strony kierowcy tak jak chodziła płynnie góra dól to teraz działa skokami (prawa od kąd kupiłem samochód tak działała skokami). Sprawdziłem bezpieczniki 7A,7B pod maską i bezpiecznik G (15A) w skrzynce w samochodzie. Co dziwne nie dochodzi tam wcale napięcie. co może być powodem i jak to wyeliminować. Ewentualnie jak obejść by oświetlenie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzebnie pousuwałeś te przewody. Bo możliwe, że pozbyłeś się fabrycznej instalacji elektrycznej auta. Sprawdź czy wychodzi napięcie z kostki na lampy przednie ze skrzynki obok akumulatora. Ja tak doszedłem, że ma problem ze światłem mijania w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!