Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamykanie szyby pasażera po wyłączeniu silnika


sobiepan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy senic II 1,6 16v z 10. 2008r dwoje drzwi z przodu elektryczne szyby, tył korbki. Jeżeli nie zamknę szyby pasażera przed zgaszeniem auta, to już potem nie mogę zamknąć. Muszę włączać silnik lub zapłon. Od kierowcy zawsze nawet po zgaszeniu silnika można zamknąć. Od kierowcy również jest to zamykanie jednym kliknięciem - od pasażera tego niema. Jak to poprawić, aby od pasażera tak samo zamykać szybę nawet jak się zgasi silnik. Denerwuje kogoś także ten problem? Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szyba pasażera w twoim modelu tak działa, kierowcy jednym kliknięciem otworzysz lub zamkniesz szybę, a pasażera jak długo trzymasz przycisk tak długo się zamyka lub otwiera i bez zapłonu nie będzie działała. U pasażera nie ma domykania szyb automatycznego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak piszesz. A nie mozna można jakoś przełączyć kabelków, lub zastosować czegoś do domykania automatycznego szyb lub cokolwiek?.

 

Dodano: 29 paź 2014 - 15:04

pit-men dziś zajrzałem do tego wyłącznika od strony kierowcy. Planuję zabrać - zmostkować prąd który dochodzi do wyłącznika szyby od kierowcy po zgaszeniu zapłonu, aby od pasażera także była możliwość zamknięcia szyby po zgaszeniu auta. Ma ktoś może jakiś podstawowy schemat do tych szyb-bo dziś wiele się nie połapałem. Czy ktoś mógłby powiedzieć czy jest możliwość takiego przełączenia prądu, aby to tak działało?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ile tu tego

Pobierasz TYLKO ten, który jest najbliższy datą PRZED datą produkcji auta.

Najpierw był schemat, potem według niego auta składali i tak do kolejnej nowelizacji schematów dla następnych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki tak zrobiłem tylko jeszcze muszę ogarnąć jak z tego korzystać.O jakiejś płycie cdrom tu mowa czy dobrze rozumiem? Czy bez płyty też się da to używać?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tąd http://megane.com.pl/files/download/174-schematy-elektryczne-megane-i-scenic/

pobrałem to Scenic II (X84) NT 8450 14-07-2008.part1.rar i cz.2

z tego chcę wyłuskać schemat podnoszenia szyb konkretnie pasażera ,ale pewno są razem.Szyby el.mam tylko z przodu.Dzięki.

 

Dodano: 29 paź 2014 - 20:31

I jeszcze to może się przydać: z mojej strony tylko! wyłącznik dwufunkcyjny same się szyby zamykają lub otwierają lub jak długo trzymam-oraz z obu stron system przeciw zablokowaniu-czyli jak napotka opór szyba to zwalnia się -otwiera.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu wypakowujesz do jakiegos folderu i masz kolejne teraz już wspólne archiwum, rozpakowujesz i powstaje nowy folder a w nim kilka plików.

Szukasz NTSE.EXE i klikasz 2 razy

otwiera się plansza z flagami Polska jest odwrócona i udaje Monaco.

No to klik w Monako i masz stronę główną schematów.

Po lewej lista z numerkami i opisem, to spis schematów, a numery odpowiadają poszczególnym elementom i układom w aucie. Wybierasz co potrzebujesz w tym przypadku 133 to szyba pasażera i klikasz na ikonkę wiązki na górze. Pokazuje się lista szczegółowa i wybierasz tytuł. Czasami ( zazwyczaj) musisz wybrać jeszcze kryterium. Jak co się nazywa będziesz widział jak klikniesz na plus z prawej. Przykładowo DD to kierownica z prawej a DG to taka nasza, z lewej. W Twoim przypadku DG/LVAVEI

Na górze jest ikonka autka, tam zobaczysz gdzie dana wiązka i element się znajduje.

Jak takich opcji wyboru jest więcej, to jest kilka miniaturek, trzeba rozwinąć pasek w dół i wybrać odpowiednią.

Masz też ikonkę poradnika z ważnymi danymi jak czytać schematy i ikonkę bezpiecznika. To opis Wszystkich bezpieczników w aucie..

Na schematach masz numerowane elementy (1512 sterowanie szybą na drzwiach kierowcy) i kostki (R3) kostka w prawym słupku z łaczem do drzwi), kostki oznaczone kodem kolorów, a w nich ponumerowane piny i przewody, także oznaczone kodem kolorów.

Można też w niektórych schematach wyświetlić same kostki z rozmieszczenie pinów.

No to miłej zabawy...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki ..tylko mnie NTSE.EXE wogóle nie działa :angry: ale za to chyba to samo uzyskam klikając na INDEX potem flaga MONACO :mellow: i tu jest wiele opcji,ale muszę to na spokojnie obczaić :notacrook: .Już miałem w pogotowiu inny plan który przy odrobinie szczęścia mógłby się powieść.Ale tak czy inaczej dla Ciebie <piwko>

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!