Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe USB 5V i woltomierz


jose22

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem w swoim aucie dodatkowe dwa żródła napięcia 5V i woltomierz wyświetlający napięcie w instalacji.Jedno gniazdo USB 5V wyprowadzone na zewnątrz,drugie 5V przewodem pod deską do kamerki lub nawigacji. Całość podłączyłem do przewodów zasilających gniazdo zapalniczki.Gniazda bezpieczników , USB i przetwornice umieszczone na płytce. W tylnej części obudowy znajduje się gniazdo ułatwiające szybkie odłączenie od instalacji.

Podstawowe podzespoły zakupione na znanym portalu aukcyjnym.

Woltomierz zakres 3-30V cena 14,99 zł led kolor żółty 1 szt (żółty bo dobrze widoczny w słoneczny dzień)

Przetwornica regulowana step-down 3-35V na 1,5-30V prąd 2A cena 7,99 zł 2 szt

Obudowa z tworzywa sztucznego wykonana samodzielnie na bazie pudełka o wymiarach zbliżonych do otworu w konsoli.Miejsce montażu to otwór w dolnej części konsoli dostępny po usunięciu zaślepki.

Z powodzeniem używam od 6 miesięcy. Szczegóły na załączonych zdjęciach.

thumb_hosting_zdjec_1414626138__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626205__3.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626260__5.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626302__6.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626333__8.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626385__10.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626444__12.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626487__13.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626510__14.jpg thumb_hosting_zdjec_1414626539__15.jpgthumb_hosting_zdjec_1414656087__11.jpg

Edytowane przez jose22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo ładnie to zrobiłeś. Ja niestety nie ma takich zdolności manualno-technicznych. Chętnie bym zapłaciła za zrobienie czegoś takiego w moim aucie. Ile chciałbyś za przygotowanie takiego pudełeczka i montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny bajer. Sam myślę nad czymś takim, ale szukam gotowca (widząc temat miałem nadzieję tak jak @wrocmax, że będzie można zamówić).

Ja u siebie dodatkowo widziałbym coś takiego też w drugim rzędzie siedzeń obok gniazda zapalniczki, żeby dzieciaki swoje sprzęty mogły podłączać (wiem wiem, mam przejściówkę, ale bez przejściówki lepiej wygląda)

 

Jedyne co to wyjście USB jest teraz prosto na ew. kubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko bajer raczej nie. Woltomierz - po jego wskazaniach można się zorientować czy akumulator jest rozładowany, naładowany czy alternator działa poprawnie. Gniazda USB - producent przewidział tylko jedno w radiu tam mam pamięć z muzyczką MP3. Dodatkowe 5V pod deską rozdzielczą zasila wideorejestrator a drugie do telefonu albo nawigacji.Czy gniazdo koliduje z kubkiem? nie sprawdzałem ale pomysł z gniazdami z tyłu fajny pewnie kiedyś do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można kupić takiej usługi.

Mógłbyś przynajmniej podać linki to zakupu części na znanym portalu lub przynajmniej słowa klucze do wpisania w wyszukiwarce (np numer aukcji)

Dodatkowo jakiś schemat i ludzie będą mogli sami próbować dodawać sobie takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie potrzebne informacje są zawarte w pierwszym poście. Podstawowe elementy to woltomierz i przetwornica obniżająca napięcie do tego dochodzi gniazdo USB i gniazda bezpiecznikowe. W wyszukiwarce allegro wpisz: woltomierz 3-30V i przetwornica DC jak te elementy wyglądają zobacz na załączonych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na największym zagranicznym portalu aukcyjnym można kupić coś takiego:

 

cięciex3

 

Myślicie, że będzie pasował do Magane III w to samo miejsca co kolega włoży swoje pudełko?

 

Opis części: 280230006 R 280233293 R

"Renault Megane Iii Aux/Usb Slot 280230006R Nuovo"

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!