Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane raz odpala a raz nie


paprot

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem tematy o nieodpalaniu megane i nic nie pomogło :( Akumulator naładowany, klemy przeczyszczone.

Megane II, 1,4 benzyna. Przestało odpalać. Pojechałem do fachowca od rozruszników, naprawa, jakiś czas było dobrze.

Potem znów się zaczęło. Raz odpala, raz nie. Problem zazwyczaj występuje po 2-3 godzinach parkowania. Rano, po kilku dniach, zawsze załapuje bez problemu. Jak silnik jest gorący to też. Czasami odpala po ok. 3-5 sek. trzymania sprzęgła od wciśnięcia przycisku.

Odstawiłem tydzień temu do warsztatu, załapuje oczywiście zawsze i bez problemu :huh:

Macie może jakiś pomysł? Bo mam już trochę dość odpalania na pych ;)

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, akumulator ma 3 lata, oryginalny Renault, możliwe, żeby już wyzionął ducha? Trochę krótko by było, w końcu 1,4 w benzynie nie potrzebuje nie wiadomo ile prądu.

Teraz go podładowałem, ale problem dalej występuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rownież mam taki problem z odpaleniem. Silnik kreci normalnie. Jezdzilem dzisiaj zapalajac i gaszac auto i było ok. Mam pytanie czy mogło coś sie stać podczas gwaltownego hamowania?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Ale problem w tym ,że raz kręci rozrusznik a raz nie?Czy kręcąc rozrusznikiem nie chce auto załapać?

Dołączę się do pytania i interesuje mnie ten drugi objaw. Krecilem i krecilem i nic.

Czy jest w moim aucie czujnik wstrzasowy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II 1.4 16V kombii benz/gaz

Wczoraj naładowałem baterię, odpalam i cyknął za pierwszym razem. Rozgrzałem silnik i postanowiłem przetestować. Po ponownym rozruchu załapał, obroty 800, a po chwili zaczęły spadać aż do zera. Kręcę ponownie i niestety nie odpala, ale po 10min probuje ponownie i działa.

Mam pytanie czego to może być przyczyna? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane był u mechanika, w module uch znaleźli kilka zimnych lutów. Naprawili, oddali, chwilę było OK, potem w święta znów ze 2-3 razy nie zapalił (ale załapał np. po zepchnięciu go z krawężnika w celu obrania właściwej trajektorii odpalania na pych), a odkąd nadeszły większe mrozy pali zawsze i bez problemu.

Za to przestał się otwierać bagażnik :blink:

Może taka uroda francuskiego cudu motoryzacji, że po prostu zawsze musi być coś zepsute? :huh: Z dwojga złego lepiej nie mieć normalnego dostępu do bagażnika niż biegać i odpalać na pych B)

Edytowane przez paprot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!