Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

W moim nowym Megane odkryłem, że UE uszczęśliwiła mnie czujnikami ciśnienia w oponach (TPMS). Wszystko fajnie, tylko że idzie zima i trzeba zimówki założyć. Co w takiej sytuacji?

Czy wulkanizatorzy radzą sobie już z przekładaniem czujników? Ile kasy biorą? Czy trzeba coś w komputerze resetować, inne cuda wyczyniać z poziomu komputera?

Jeżeli zdecydowałbym się na zakup drugiego kompletu felg, to czy można jeździć bez czujników (czy komputer nie wariuje)? Ile kosztuje dodatkowa para czujników? Jak się programuje komputer żeby dać mu znać że teraz jeździmy na zimówkach i mamy inne czujniki niż w letnich?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wulkanizator przełoży Tobie opony to czujnik znajdujący się w wentylu zostanie taki sam i nic nie musisz zmieniać. Jeśli natomiast zdecydujesz się na drugi komplet kół to masz dwie opcję:


  •  
  • kupujesz nowe (około 400,00 PLN za szt.), albo używane (około 150 do 200 PLN za szt.) czujniki i tam montujesz, tylko że po każdorazowej wymianie kół musisz podłączyć się pod kompa i programować zmianę czujników
  • Wyłączasz czujniki w samochodzie (za pomocą CLIP-a)

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ktoś kodował 2 zestaw kół i czujników do Megana 3 ? wystarczy raz zakodować i spokój?

Właśnie spuściłem ciśnienie z "fabrycznego" 2,9 przód i 2,6 tył do 2,5..chyba kogoś pogięło, auto zaraz inaczej się prowadzi <_<

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie zeszłego roku kupiłem w ASO dodatkowe czujniki (na zimówki) i zleciłem założenie oraz zaprogramowanie. Oddając auto powiedzieli, że nowe czujniki nie wymagały żadnego zakodowania itp. Wystarczyło przejechać z nimi kilkaset metrów, a "system" sam je zauważył i prawidłowo odczytywał ciśnienie. Nie wzięli też kasy za jakiekolwiek programowanie, a jedynie za przekładkę kół. Po sezonie zimowym sam zmieniałem koła na letnie i auto bez żadnych dodatkowych czynności znowu zaczęło czytać te pierwsze fabryczne czujniki.

 

Co do ciśnienia w oponach to u mnie było fabrycznie po 3,2 w każdej. Pomyślałem że jakiś uczeń popełnił czeski błąd :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak się te czujniki automatycznie "logują" to fajna sprawa.

Zakładałeś na stalówki czy alu?, na zime myśle o stalówkach 15, do tego dobre gumy 195/65.

W Intercarsie widze są te czujniki po 189 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem na alu 15". Jeśli dobrze pamiętam to producent opisał je jako pasujące do stalówek 15" i alu 16", ale nie było problemu z zamontowaniem do mnie.

Numer części: 40 70 004 35 R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle podaje instrukcja.

Nie wiem jak w 1,2 TCE, ale 2,0 dCi ma ciężki przód i dopiero jak jest 2,4-2,5 bara, auto normalnie się prowadzi.

Przy niższym ciśnieniu układ kierowniczy robi się jakiś taki gumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy niższym ale przy 2,9 - 3 z przodu auto robi się nerwowe i wali kołami na dziurach.

Zrobiłem 2,5 wieczorem, rano było 2,3 i alarm wywaliło, teraz pokazuje 2,6 i jest ok.

Trzeba będzie chyba troche dołożyć, ale żeby to było takie czułe ? w sumie dobrze chyba, a może jest jakaś kalibracja :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!