Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można clipem wyłączyć te czujniki? W instrukcji jest wzmianka, że koła po zmianie opon muszą trafić na to samo miejsce. To samo mówił mi sprzedawca. Czy to prawda?

Kupiłbym stalowe obręcze na zimę ale przekładanie tych czujników lub kupno drugiego kompletu odpada.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak pomyślałem w sprawie, iż za szybko piszczy jak spadek jest minimalny itp.

Czy w menu nie ma jakiś ustawień ciśnienia opon? Znów przez analogię: w Qashqaiu sam sobie ustawiam jakie ma być ciśnienie na przedniej/tylnej osi i względem odchyleń od tych nastawień są komunikaty. Co ma sens bo inne ciśnienie standardowe jest dla pustego pojazdu i inne jak pieć osób na pokładzie i zawalony bagażnik.

Tak samo w Oplu rodziców są ustawienia, ale tam jest jakiś tryb ECO, NORMAL i jeszcze jakiś trzeci.

Więc poszukałbym jeszcze w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się sprawdzaniem ciśnienia w oponach i wg moich pomiarów spadek/wzrost temperatury o 10 st. C owocował spadkiem/wzrostem ciśnienia w kołach o około 0.1 bara. Wiec jak mieliście napompowane opony przy +20, to teraz gdy rano jest koło 0 stopnia, opona może mieć za mało powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można clipem wyłączyć te czujniki? W instrukcji jest wzmianka, że koła po zmianie opon muszą trafić na to samo miejsce. To samo mówił mi sprzedawca. Czy to prawda?

Kupiłbym stalowe obręcze na zimę ale przekładanie tych czujników lub kupno drugiego kompletu odpada.

Można ale nikt Ci w ASO tego nie zrobi na gwarancji, od listopada 2014 TPMS jest obowiązkowy.

U mnie jak zrobili kalibracje w sierpniu, to mam spokój, a pomiar od 2.2 rano do 2.7 przy dłuższej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel napisałeś o kontroli przez czujniki ABSu. A co z wizualizacją wskazań ciśnienia mierzonego przez te czujniki? Gdzie i jak jeśli w ogóle to widać.

Niestety taka funkcja musi być dostępna w takim aucie.

W Renaultach niestety są osobne czujniki, po ABS/ESP funkcję sprawdzania ciśnienia ma właśnie Ford, VW i kilka innych marek.

W razie zmniejszenia ciśnienia w danym kole, komputer informuje, które to jest (będzie inna prędkość obrotowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale nikt Ci w ASO tego nie zrobi na gwarancji, od listopada 2014 TPMS jest obowiązkowy.

U mnie jak zrobili kalibracje w sierpniu, to mam spokój, a pomiar od 2.2 rano do 2.7 przy dłuższej jeździe.

Trudno, będzie trzeba jeździć na alu. Koła dopompowałem i jest spokój, na razie. Zobaczę co będzie po zmianie na zimówki.

A to trzeba robić jakąś kalibrację?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli autko jest kupione przed październikiem 2014 roku (ustawa UE o czujnikach ciśnienia) to można czujniki ciśnienia wyłączyć CLIPEM. Jeśli po tej dacie to tylko użytkownik @cinas_ pomoże.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam Renault Megane III po ostatnim Face-Liftingu z końca 2014r. z czujnikami ciśnienia powietrza w kołach. Chciałbym kupić drugi komplet felg stalowych celem założenia na nie opon zimowych BEZ zakładania w nich czujników ciśnienia. Rozumiem, że podczas jazdy na tychże "zimówkach" bez czujników będzie się przez całą zimę wyświetlał na desce rozdzielczej jakiś alert informujący o tym, że nie ma kół, ale czy wiosną po zamianie kół na letnie z czujnikami alert sam zniknie bez ingerencji w komputer pokładowy czy trzeba będzie odwiedzić serwis?

I drugie pytanie: czy jazda bez czujników może być przyczyną np. zerwania gwarancji na zawieszenie (bo Renault może np.stwierdzić, że jazda z niewiadomym-czyli np. z o wiele za niskim ciśnieniem w oponach nadmiernie zużywa zawieszenie)? Czy ktoś słyszał o takim przypadku? Wolę się upewnić przed wydaniem 500zł na felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania a szczególnie drugie to chyba tylko serwis jest w stanie odpowiedzieć.

Ja jestem tylko ciekaw, czy stacje kontroli pojazdów będą sprawdzać czy czujniki działają.

Felg nie kupiłem właśnie ze względu na ewentualne koszty, jeżdżę na alu.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault bez sensu brnie w to bagno z czujnikami ciśnienia...

Konkurencja już dawno wyprzedziła renaulta , sprawdzanie ciśnienia w kole jest robione za pomocą układu ABS, bo koło z mniejszym ciśnieniem powietrza obraca się z inna prędkością niż pozostałe koła.

Proste i tanie , bo nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji.

Wszystko ogarnia układ ABS, tylko trzeba to dobrze oprogramować.

Podejrzewam, że do wszystkich tych aut Renault, co maja ABS dało by się to doinstalować, tylko trzeba chcieć.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę pomóc, kupiłem swoje Megane rok temu i wynegocjowałem gratis koła zimowe 15 cali, niestety bez czujników. Całą zimę przejeździłem i faktycznie świeci się kontrolka ale tylko ta od ciśnienia w oponach i piszę brak ciśnienia w oponach. Na wiosnę po założeniu alusów z czujnikami system się sam aktywował po 2 kilometrach bez konieczności odwiedzin w ASO co mnie i innych powinno ucieszyć :)

Ja natomiast mam inne pytanie czy drugi komplet czujników sam się adaptuje czy trzeba podpinać się do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy drugi komplet czujników sam się adaptuje czy trzeba podpinać się do kompa?

Niestety bez kompa się nie obejdzie. Chyba, że kupisz czujniki już wcześniej zaprogramowane pod konkretne auto, wtedy powinny się aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!