Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana nagrzewnicy (megane i scenic


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej megance najpierw spróbowałem przepłukać nagrzewnice i cały układ ale to nic nie dało. jak zaczeły sie mrozy to musiałem jeżdzic w kurtce bo leciało ledwo letnie. Próbowałem sam wymienić ale nie dałem rady, bo mam kilme a nie chciałem czegoś popsuć. Mechanik w Bydgoszczy za wymiane wzioł 200zł + nagrzewnica 120zł. Jak rozebrałem w piwnicy starą nagrzewnice to się wyjaśniło dlaczego płukanie nic nie dało - cała nagrzewnica była tak zawalona mułem i stwardniałym szlamem że zadne płukanie nawet pod wysokim ciśnieniem nic by nie dało. Ze wszystkich tych rurek co ma nagrzewnica płyn przelatywał może przez dwie. Po wymianie powietrze z kratek az parzy w ręce, wszystko jest OK.

 

[ Dodano: 2009-02-19, 13:23 ]

A co do wymiany płynu to prosta czynność - odłączyć co sie da z układu chłodzenia- czyli gumowe przewody od chłodnicy, nagrzewnicy itd. dobrze jest przepłukać wodą ze szlaufa wszystkie te przewody, chłodnice i nagrzewnice. pozniej pozakładać węże nalać nowego płynu zakręcić korek w zbiorniku wyrównawczym, odpalić silnik (musi złapać temp.roboczą czyli musie załączyć się duży obieg) poczekać aż zejdzie płyn i powtarzać tę czynność aż cały układ sie odpowietrzy i nie bedzie juz ubywało w zbiorniku płynu. to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

(...) A teraz skrócona wersja wersji skróconej. Wczoraj mordowałem się z własnym autem 9h a dziś z megi kolegi. Czas wymiany nagrzewnicy to 1h25 min. ----------------------------------------------- Czy ktoś juz z tego korzystał :) czy są jakies problemy czy idzie ładnie wedługo instrukcji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie a do Classica jest jakaś inna nagrzewnica czy też to samo co w "zwykłych" Megankach? Chce zamówić na aledrogo i nie wiem czy będzie odpowiednia http://www.allegro.pl/item780596035_nowa_n...e_promocja.html (tańsza) i http://www.allegro.pl/item785229721_nowa_n...goo_megane.html (droższa).

 

Wymiary te same. Czy będą pasowały do mojego Classica? I czy ta różnica w cenie odnosi się też do różnicy w jakości czy też nie?

 

Odpowiem sobie sam. Pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wymianie nagrzewnicy , i gdy na dworze bylo 10 C to bylo w miare gorace powietrze. Terat przy 1 C leci juz tylko cieple . Boje sie co bedzie przy -10 <ok> . czy nagrzewnica ktora wsadzilem jest felerna czy to cos innego ? z gory dzieki za odpowedz.i sorki za pismo ale jestem w niemcach i jest tu dziwna klawiatura Ö :idea: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3) Po wyjęciu panelu ogrzewania widzimy w głębi 4 śruby.Odkręcamy 2 dolne

W Classicu trzeba odkręcić wszystkie 4.

Nie trzeba zdejmować wycieraczek.

Cala operacja wymiany nagrzewnicy zajęła mi 4,5 godziny. W pewnych momentach przydaje się pomoc drugiej osoby. Robota niewdzięczna więc wiem dlaczego mechaniory biorą po 200 zł za wymianę.

Mirmar1987 odpowietrz porządnie i kilkukrotnie układ. Nie ma bata żeby nie grzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj doszedłem do wycieraczek i niestety nie chca się ruszyć. Popsikane odrdzewiaczem zostawione na jutro.

I chyba wypłukam cały układ przed załorzeniem nowej nagrzewnicy. Myślicie ze ten srodek prestone da rady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:.

Temat przeczytałem "jednym tchem" na początku troszkę się wystraszyłem,że trzeba będzie pół auta rozebrać ale kilka postów niejako rozwiało moje obawy z tym,że nie do końca.Mowa w nich o sceniku 1,6 ,a ja posiadam 2,0 8V i tu moje pytanie czy u mnie też w miarę łatwo wymienia się nagrzewnicę i dostęp jest niejako od kierowcy ( bo chyba to zdjęcie z tymi strzałkami pokazujące strzałki) jest właśnie gdzieś tam robione ,czy jednak większe rozkręcanie jest nieuniknione?

Jeśli dałem jakąś gafę to przepraszam ale żaden ze mnie mechanik.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minał rok a mój Scenic znowu nie grzeje. Tym razem wybrałem jeszcze prostszą metodę "naprawy". Zamiast wyjmować i rozbierać nagrzewnicę zrobiłem tak:

- spuściłem płyn chłodniczy tzn zdjłąłem dolny przewód chłodnicy , odkręciłem korek zbiornika wyrównawczego i przewód do termostatu na którym jest odpowietrzenie. Ten ostatni dlatego że odpowietrznik dawno urwany.

- w komorze silnika rozpiłąłem dwa trójniki które rozdzielają przewody do nagrzewnicy i parownika gazu (mam auto z gazem). W wersjach bez gazu chyba trójników nie ma.

- wężem ogrodowy z wodą z kranu przepłukałem nagrzewnicę , parownik i chłodnicę, przepuszczając wodę przewodami w jedną i drugą stronę.

- zakręciłem wąż z dołu chłodnicy i nalałem czystej deszczówki az zaczęła wypływac z góry termostatu , założyłem wąż z odpowietrznikiem i dolałem do zbiorniczka wody do kreski max.

- zagrzałem silnik , zamknąłem korek zbiornika wyrównawczego.

 

Powietrze na piatym biegu dmuchawy parzy! Poprzednio na dwójce było tylko czuć ze leci ledwo ciepłe, Na trójce już leciało zimne.

 

Teraz tylko spuszczenie wody, nalanie nowego płynu i można się grzać.

W zeszłym roku nie wymieniłem płynu bo poprzedni własciciel mówił że wymieniał niedawno.

Opis ten może się przydać tym których nagrzewnice nie są całe zakamieniony a tylko zamulone. Moje auto ma 12,5 roku i jak widac nie wymaga jeszcze wymiany nagrzewnicy przynajmniej z powodu zakamienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: Co trzyma nagrzewnice w tej czarnej puszcze? Gdy zdejmiemy obudowę nagrzewnicy nagrzewnicę mamy jak na dłoni wydawać by się moglo iż tylko cztery zaciski ja trzymaja ale chyba tak nie jest bo nie mogę jej wyjąć Co ją jeszcze trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wczoraj (bo już po północy) wziąłem się za wymianę nagrzewnicy. Mam pół auta rozebrane i stanąłem na próbie wyjęcia komory zmieszania powietrza (to największe czarne pudło w podszybiu). Mam megankę z recyrkulacją powietrza i filtrem przeciwpyłkowym. Normalnie tragedia. Jak tak dalej mi ta robota pójdzie to skończę za rok (zostało do niego 21godz). Pól nocy szukam w necie wskazówek. Już coś mi świta, co dalej trzeba rozebrać, ale jak tak dalej pójdzie to rozłożę auto w drobny mak. Jak już "wyjdę na prostą" postaram się pstryknąc kilka fotek, bo będzie to cud nad Wisłą jak skończę i wszystko będzie OK.

A przy okazji - wszystkim życzę czystych nagrzewnic i gorącego nadmuchu w Nowym Roku 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem do Krzycha (administrator)

a może wrzucisz je w zipie jako załącznik - po zmniejszeniu do jakiegoś sensownego rozmiaru. Krzychu pisał kiedyś, że niewiele ma czasu na forum, więc to może trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!