Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana nagrzewnicy (megane i scenic


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam

mam problem,a mianowicie wyczyściłem tą nagrzewnice tak jak wszyscy radzili, wszystko spoko tylko jak dam ogrzewanie na szybę to nie leci. Sprawdziłem to i leci na nogi pasażera tam gdzie jest nagrzewnica. I moje pytanie czy muszę to znowu wszystko rozbierać i tam szukać przyczyny czy da się to jakoś obejść :) A i drugie pytanie po podłączeniu tego wszystko nie działa mi podświetlenie zegarów i ogrzewania ( czytałem na forum że to może być wina regulatora jasności czy jakoś tak ale ja takiego nie mam, mam tylko regulacje wysokości świateł). Co robić? Pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Tez tak mialem ze po podlaczeniu nie dzialalo mi podswietlanie ale okazalo sie ze nie podlaczylem jednej wtycznki ktora jest przy regulacji swiatel i tam jest jeszcze wlasnie pokretlo od jasnosci podswietlenia.A moze zle podlaczyles linki i nie otwiera Ci zeby lecialo na szybe ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi czy to ta nagrzewnica do megane 1 ph1 rok 1997 z klimatyzacją?

http://moto.allegro.pl/nagrzewnica-renault-megane-i-clio-i-19-i2948551568.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice :) Zaznaczyłem że wersja z klimą bo myślałem, że jest jakaś inna. Ale dzisiaj pokopałem w aucie. Jestem po płukaniu nagrzwnicy pod ciśnieniem bez demontażu.

Myślę, że pomogło. Nawet na 6 biegu dmucha porządnie ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja swoją płukałem pod ciśnieniem woda, trochę wyleciało ale to nie jest jeszcze dobre ogrzewanie. Chce kupić środek do czyszczenia chłodnic, zalać żeby dobrze wyczyściło cały układ razem z nagrzewnicą. Jaki środek polecacie ? Będę go potrzebował gdzieś z 4 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę go potrzebował gdzieś z 4 l.

Po co tyle? Takie środki sprzedawane są w małych opakowaniach 100-300 ml. Wlewa się je do zbiorniczka wyrównawczego i grzeje auto, żeby otwarł się termostat. Potem płyn się spuszcza, przepłukuje wodą i dopiero po tym zalewa nowym płynem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj przerobiłem temat nagrzewnicy w moim Scenicu 97 rok. Uprzednio użyłem płynu czyszczenia chłodnic kleen-flo. Preparat jest dobry do przeczyszczenia węży z kamienia i brudu. Natomiast jeśli chodzi o nagrzewnicę to nie ma szans. U mnie był taki problem, że w aucie po nagrzaniu się silnika na 1 biegu dmuchawy leciało letnie powietrze ( po użyciu płynu nic nie pomogło). Musiałem zdemontować nagrzewnicę i ją rozebrać ponieważ brud był tak ubity, że musiałem go zdrapywać śrubokrętem a przewody miedziane każdy z osobna przepłukiwać szlaufem tak aby zrobiło się ciśnienie i wypchało zbity brud. Efekt niesamowity Już po kilku chwilach od zapalenia samochodu zaczyna lecieć letnie powietrze ;) . Dodatkowo sprawdziłem filtr przeciwpyłkowy ( cały zapchany i do wymiany). Służę pomocą - poradą jak ktoś będzie miał taki problem jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Kolega opisał cały proces wymiany nagrzewnicy ale dokładnie w jakim modelu i z jakim silnikiem. Mnie interesuje temat wymiany nagrzewnicy w Megane Scenic I rok prod. 1998 z silnikiem 1.9dti. Z góry dziękuję za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Mam ten sam problem z nagrzewnicą , że wg nie czuć ciepłego powietrza ;D prosiłbym was o pomoc, bo chciałbym przed demontażem kupić już nagrzewnicę do wymiany . Może ktoś z was podrzucić z Allegro nagrzewnicę jaka będzie pasowała do Megany 1.6 z klimką (jeżeli wg jest jakaś różnica)

Pozdro 600 ;d

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!