Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana nagrzewnicy (megane i scenic


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli stan płynu miedzy kreskami to nie powinna się zapowietrzyć,mogła się zapchać ,przeważnie po preparatach do uszczelniania chłodnic,przed rozebraniem sprawdź jeszcze ręką czy grzeje bo może coś z tunelami powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat ;D

Czy jest jakaś różnica (o ile wg jakaś istenieje) między nagrzewnicą do Meganki z klimą a bez niej ?

Bo na AlleDrogo są podane różne wersje, jedna do klimy druga nie, ale patrzać na nie to znaczącej różnicy nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, klimka chłodzi elegncko nawiew tak samo jeżeli chodzi o zimne powietrze gorzej jest z ciepłym, z tego co wyczytałem na forum przyczyna leży po stronie nagrzewnicy. dlatego zamierzam zabrać się za jej wymianę ;) dlatego pytam czy jest jakaś różnica pomiędzy wersją z klimą a bez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Temat troche stary ale jak zawsze w tym okresie na topie.

Witam Wszystkich. I mnie dopadło w tym roku słabe ogrzawanie o którym słyszałem. Temperatura za oknem 3-4 C i w aucie po przejechaniu 40 minut w korkach i nagrzaniu silnika (bardzo wolnego) do połowy temperatury na wskaźniku w środku ledwo ciepło.

Rozebrałem lewą stronę osłonę od nagrzewnicy (Scenic I 98r 1,6) i tam są dwie rurki do nagrzewnicy górna jest bardzo ciepła, druga zima. Oznacza to przy pachną nagrzewnicę? Może ktoś sprawdzić lub wiem czy to na pewno jest to. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mając na uwadze mrozy i odpowiednie grzanie w środku dzisiaj wymieniłem termostat(podobno od tego trzeba zaczynać/w sklepie nie mieli nagrzewnicy bo chciałem za jednym razem czekam do jutra).

Stwierdziłem usterkę termostatu. Odpalam silnik czekam 5 minut(temp. otoczenia 3c) sprawdzam węże idące do nagrzewnicy(cienkie łatwo rozpoznać-kierują się w nogi kierowcy) zaczynają być letnie. Sprawdzam grubą rurę za termostatem idącą do chłodnicy tak samo letnia(tem. silnika dochodzi do pierwszej kreski oznaczając awarię termostatu). Wyciągnięty termostat ma uszkodzoną uszczelkę przy tłoczku co potwierdza awarię.(wymiana jest opisana na forum) w razie czego piszcie pomogę-wymiana prosta(ps nie ruszajcie odpowietrzników mi został w łapie po samym dotknięciu, reszta została w środku/ułamał się mam nadzieje że nie zacznie przeciekać).

Po zalaniu płynem odpalam i termostat działa prawidłowo. Przy temperaturze na połowie wskaźnika zaczyna otwierać się i puszczać płyn na chłodnicę. Niestety ogrzewania dalej nie ma w kabinie. Jutro wymiana nagrzewnicy(dwie rurki jedna ciepła mocno druga chłodniejsza od nagrzewnicy) dam znać czy w końcu zacznie grzać...

 

Dodano: 29 lis 2014 - 17:49

Panowie potrzebuję pomocy bo mnie zaraz trafi. Wymontowałem nagrzewnicę i pokruszyły się rurki plastikowe wchodzące do nagrzewnicy. Dzisiaj wymontowałem te rurki plastikowe łączące komorę silnika z kabiną (miałem zrobić opis jak i co wygląda ale praca stanęła prawie na końcu) niestety po zamontowaniu nowych dostarczonych do nagrzewnicy rurek za nic w świecie nie mogę połączyć rurek i nagrzewnicy. Odstaje albo z jednej albo z drugiej strony na tej płaszczyźnie z oringami. Oczywiście przecieka na małym teście. Miał może ktoś podobny problem? Może pomożecie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z ogrzewaniem, standardowo jak stoję leci ciepłe powietrze natomiast podczas jazdy jest już gorzej. Dodam jeszcze, że faluję mi temperatura. Wymieniłem już termostat oraz dwa razy płukałem nagrzewnice, zbyt dużo szlamu z nie nie wyleciało a oba weże sa gorące. Dodam jeszcze, że jak podłacze wąz pod powrót nagrzewnicy to woda sie wraca przy wiekszym ciścnieniu, a po podłaczeniu pod zasilanie nagrzewnicy jest wszystko ok. Czy to może byc objaw przytkanej nagrzewnicy????? Układ odpowietzrałem juz na rózne sposoby i nic to nie pomaga. Będe wdzieczny za sugestie bo juz mi brakuje pomysłow.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

:?: Witam. Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego :)

Otóż po wymianie nagrzewnicy została mi we wnętrzu taka część i nie mam pojęcia od czego jest.

Wpadła mi pod fotel i znalazłem dopiero jak już wszystko złożyłem. Nie mam pojęcia czy jest to niezbędne czy można sobie odpuścić ponowny demontaż.

thumb_hosting_zdjec_1442422411__co_to_jest1.jpg :?:

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Orientuje się może ktoś jakie mogą być teraz koszty wymiany nagrzewnicy w Megane I phII 2002 r HB. Mam do wymiany, samemu nie mam gdzie tego zrobić, a też za bardzo nie chcę żeby w warsztacie mnie naciągnęli.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie, to potrzebujesz tylko miskę, żeby złapać płyn chłodzący. Resztę zrobisz za pomocą śrubokręta, paru imbusowych torx-ów i jakieś 1-2 godz. wolnego czasu.

Możesz zrobić to spokojnie pod blokiem, na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!