Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka SERV i spryskiwaczy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z kontrolka serwisu i spryskiwaczy. Około 3 tygodnie temu miałem stłuczkę i wyrwało mi przedni zderzak z lewej strony, przy okazji urwało przewód od spryskiwaczy (prawdopodobnie spryskiwaczy lamp) i wyciekła większość płynu. Nie naprawiałem tego, gdyż nie bardzo wiem jak się za to zabrać i jako jestem biednym studentem, nie mam funduszy. :P Kontrolka spryskiwaczy nie bardzo mnie martwi, bardziej mnie martwi kontrolka SERV. Jakieś pomysły dlaczego ona się pali?

Jeśli masz pytania odnosnie tematu, pisz. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer nic nie pokaże ;)

serv świeci zawsze w połączeniu z kontrolką spryskiwaczy, nawet jak jest niski poziom płynu w spryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dzięki za pomoc, trochę się przestraszyłem z tym podłączaniem pod komputer bo nigdy tego nie robiłem. :)

Doleję płynu i dam znać czy wszystko ok.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowani Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie zgaśnie to wypnij kostkę od czujnika płynu spryskiwaczy i też nie będzie świecić. Serv zawsze sie pali ze spryskiem, a w lagunach to byś sie przestraszył service duże, ikona płynu i jeszcze gada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dolałem płynu w obydwa zbiorniczki, i niestety dalej mi się świecą.

 

Dodam jeszcze, że przy wypadku, gdy przedni zderzak wyrwało z lewej strony, urwany został wężyk prawdopodobnie od spryskiwaczy na reflektory.

Może to dlatego, że wszystko wyciekło wężykiem, świecą się kontrolki? Może da się to wykasować?

 

Edit: Możliwe, że gdy zakupiłem auto to ten czujnik był już zepsuty tylko po prostu odłączony. Wiele razy skończył mi się płyn od spryskiwaczy i ani razu żadna kontrolka sie nie zaświeciła. Przy składaniu samochodu do "kupy" mogłem ją wpiąć z powrotem i dlatego mi świeci.

 

Dodano: 26 kwi 2015 - 10:44

Przepraszam za długą przerwę, miałem praktyki za granicą i nie miałem jak zając się samochodem.

Pomyślałem, że dobrze by było zajrzeć do zbiornika z prawej strony. Okazało się, że przewód podający płyn na tylną szybę był po prostu odczepiony i dlatego ubywało płynu. Nie sądzę, że dlatego świecą mi się kontrolki Service i spryskiwaczy.

Teraz wszystko działa ale kontrolki dalej nie gasną. Próbowałem odłączyć akumulator i odczekać z przekręconym kluczem w stacyjce. Jest jakiś sposób żeby pozbyć się tego błędu, czy może nadal jest coś nie tak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odpowiednich narzędzi, żeby samemu sprawdzić co go boli. Jednak samochód trzeba będzie zabrać do serwisu.

Sądziłem że kontrolki zgasną jak naleje płynu. Może da sie wykasować błąd manualnie?

Edytowane przez Warsmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam sądzę ,że znam odpowiedź na twoje pytanie ale nie wiem jak to jest w megane bo mam scenica ale miałem to samo co Ty a więc tak ja w scenicu zbiornik na płyn do spryskiwaczy mam z lewej strony stojąc przed autem,była opcja też spryskiwaczy reflektorów i był montowany zbiornik po prawej.Jeżeli masz tak jak ja to stojąc przed autem w prawym nadkolu(po jego ściągnięciu znajdziesz wtyczkę która idzie właśnie do zbiorniczka płynu od reflektorówna wysokości poduchy amortyzatora) musisz teraz ją oczyścić,bo pewnie kupa syfu się nazbierała i zrobiło się przejście stąd ten komunikat.Jak nie będziesz potrzebował tej funkcji w przyszłości to obetnij wtyczkę i zaizoluj kable albo wypnij jeden pin i go zaizoluj,co wybierzesz to twoja sprawa.Jeżeli się okaże,że u ciebie zbiornik na płyn do szyb jest po prawej stronie to wtyczki szukaj z lewej.Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!