Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana sprzęgła i koła zamachowego?!


Maksim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oddałem parę dni temu moją Megi 2 1,6 16v benz znajomemu, żeby zrobił mi parę drobnostek i powiedziałem, żeby zobaczył co się dzieję ze sprzęgłem.

Ponieważ przy ruszaniu strasznie ciężko mi ruszyć na samym sprzęgle, muszę dodać gaz, żeby obroty nie spadały i za chwilę nie zgasł.

On mi powiedział, że do wymiany jest sprzęgło i koło zamachowe. Jednak jak mi powiedział cenę to trochę się przeraziłem, 1300zł.

Z tego co widziałem podczas jazdy to sprzęgło mi się wgl nie ślizga, biegi wchodzą ładnie tylko ten problem przy ruszaniu.

Znacie może jakie mogą być przyczyny tego, że nie da się normalnie ruszyć na samym sprzęgle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobaczył co się dzieję ze sprzęgłem.

Ponieważ przy ruszaniu strasznie ciężko mi ruszyć na samym sprzęgle, muszę dodać gaz, żeby obroty nie spadały i za chwilę nie zgasł.

A od kiedy ma kolega prawo jazdy? Przecież po to jest gaz, aby łatwiej ruszyć ponad tonę żelastwa. Można próbować ruszyć bez gazu, ale muszą być sprzyjające warunki i bardzo delikatnie trzeba operować sprzęgłem (włączać i wyłączać je). I jeżeli obroty podczas ruszania bez gazu spadają i auto gaśnie to według mnie jest wszystko OK. Zrób sobie test czy sprzęgło jest do wymiany. Zaciągnij ręczny, wrzuć 4 bieg i próbuj ruszyć z gazem. I teraz jak obroty spadną i auto zgaśnie to sprzęgło jest OK. Jeżeli natomiast obroty będą rosły, to masz ślizgające się sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko mam od 4 lat.

Jeździłem wieloma autami. Astra f, renault 21, scenik II, kangoo, zafira, ranger, almera i wieloma innymi. Nie chodzi mi tutaj, że tłukłem nimi po wiele tysięcy kilometrów ale jak chciałem spokojnie ruszyć to wystarczyło, że spokojnie puszczałem sprzęgło i auto jechało bez problemu a w megi ciężko mi tak ruszyć bo obroty spadają i auto gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ruszanie sceniolem II jest możliwe ale z silnikiem diesla, (ruszy bez problemu ale co dwumasa w dupę dostanie to, odda później w wysokich kosztach naprawy) przy benzynie nawet bym nie próbował bo to nie ten moment obrotowy do dyspozycji i najkrótsza droga by sprzęgło zniszczyć na własna prośbę. (bardzo delikatne puszczanie sprzęgła i jego długie przypalanie)

Poza tym trzeba pamiętać, by w tym czasie musnąć jednak pedał gazu, by automatyczny hamulec się zwolnił.

Z powyższego wynika, że jeśli nie majmy protezy zamiast prawej nogi to należy jej użyć.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest powód do wymiany sprzęgła i koła zamachowego?

Muszę przyznać, że w korkach zawsze tylko puszczałem sprzęgło, żeby delikatnie podjechać i się toczyć w korku.

(nie mam automatycznego hamulca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma koła zamachowego,

Ależ ma, jak każdy silnik spalinowy, nawet dwutakt. Ba, nawet w starych motorowerach było takie koło zamachowe, które jednocześnie było magneśnicą prądnicy, potocznie magnetem zwane.

Jedynie czego ten silnik nie posiada to koła zamachowego, dwumasowego. Choć nawet w benzyniakach jest obecnie spotykane ze względu na delikatniejsze skrzynie 6 biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że w korkach zawsze tylko puszczałem sprzęgło, żeby delikatnie podjechać i się toczyć w korku.

I tu jest błąd. Ruszasz delikatnie z gazem, a potem zdejmujesz nogę z gazu i auto trochę przyhamuje ale nie zgaśnie. Będzie się toczyło z prędkością biegu jałowego. W korkach tak sam robię, a nawet 2 bieg wrzucam i auto toczy się bez dodawania gazu na obrotach jałowych silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!