Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] naprawa pompki spryskiwacza w MI phII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

mam pytanie czy to podobnie wyglada w MI phI bo zdechla mi pompka ( najpierw pryskala bardzo slabo , teraz w ogole , nie slychac silniczka ) i trzeba wymienic. Jesli wyglada to podobnie to chyba dam rade sam sciagnac kolo i nadkole zeby sie do tego dorwac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Megane I PH I niestety nie ma tłoczka tylko membramki. Przed chwila rozbierałem, więc na własnej skórze sie przekonałem. Druga sprawa jest taka, że nikt nie spomniał nic o uszczelce między zbiorniczkiem a pompką. Jest tam jakaś, ale nie wiem jaka bo albo ją wdusiłem do środka albo wypadła i niestety musiałem kombinować z uszczelnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam .Zrobiłem naprawę rozdzielacza pompki według instrukcji-bez problemów.Mam scenica więc inaczej wygląda dotarcie do pompki ,która jest wciśnięta w zbiornik na płyn.Trzeba odkręcić prawe koło zdjąć nadkole-zbiornik mamy przed oczyma.Niestety odwrócony do nas plecami.Pompkę możemy wyciągnąć na wyczucie jest tylko wciśnięta w zbiornik na uszczelkę.Jeżeli chcemy wyciągnąć cały zbiorniczek to musimy podważyć zaczep ,który znajduje się w połowie zbiorniczka po jego lewej stronie patrząc na jego plecy.Gdy poradzimy sobie z zaczepem należy zbiornik pchać do przodu-powinien wyjsć.Zapomniałem dodać,że przed wyciągneięciem zbiornika należy od góry wyciągnąć rurkę wlewu płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W scenicu po zdjęciu błotnika zbiorniczek wygląda tak jak na załączonym obrazku. Odkręcając tylko nadkole strasznie ciężko jest się dobrać do pompki ponieważ jest ona blisko błotnika, ja poradziłem sobie z tym problemem luzując trochę błotnik od strony drzwi.

1320837688.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takowe pytanie: co może być przyczyną tego, że płyn spr. jakby spływa mi do dołu z wężyków (nie sprawdzałem, czy rzeczywiście fizycznie płyn się cofa, ale domyślam się, że tak jest) przez co chcąc użyć spryskiwacza, muszę najpierw ze 3 sekundy przytrzymać, pompka wtedy mieli i dopiero po chwili (subiektywnie dość długiej) zaczyna lecieć płyn. Czy to wina pompki, czy czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne można to zrobić samemu.

Wydaje mi się że trzeba kupić zaworek zwrotny, rozciąć wężyk i zamontować go tam.

Robiłem tak w Vectrze, ale nie zaglądałem jeszcze do wężyków w megane, więc nie dam sobie za to ręki uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaczęła się zima i przestał działać tylny spryskiwacz. Z tego co czytam to w wersji I lepiej nie rozbierać pompki, bo później uszczelka przecieka. Czy istnieje możliwość zdjęcia dyszy tylnego spryskiwacza po to żeby sprawdzić czy nie zapchał się śmieciami?

Któregoś razu włączyłem go na sucho i od tej pory nie działa.

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pompka zaczęła mi kiepsko „psikać” i działa pulsacyjnie, co sądzicie o podróbkach z allegro, np. http://allegro.onet.pl/pompka-spryskiwacza...1387242133.html - czy lepiej spróbować naprawić oryginalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta pompka kolego która jest na podanej aukcji do Ciebie nie pasuje,ona jest do modeli przed liftem,ma inną wtyczkę. Ty potrzebujesz takiej: http://allegro.onet.pl/pompka-spryskiwacza...1392070015.html

A próba naprawy nic nie kosztuje,a może pomóc,mi pomogło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!