Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] naprawa pompki spryskiwacza w MI phII


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinno83

Z mojej strony moge doradzić żeby zdjąc osłone przeciwbłotną - jest na dwoch-trzech wkrętach i tylu samo plastikowych zatrzaskach oraz zdjąc koło dostęp do tej nieszczęsnej pompki jest lepszy niż w tutorialu i ją widać - jak się wciśnie rękę to można pozdejmować te wężyki i wtyczkę.

Żeby zdjąc dysze spryskiwaczy musisz zdjąc osłonę wygłuszającą maski -mocowana jest na plastikowych klipsach,wtedy widzisz dysze - sciagasz z nich węzyki i są twoje -siedzą tylko na wcisk w otworach w masce.

Edytowane przez marcinno83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie dwa dni temu przestało sikać na szyby. Wycieraczki chodzą, pompki nie słychać. Wymontowałem ją zgodnie z wytycznymi (wyciąganie kierunku było nie potrzebne). Mam wersję phI i w środku są tylko jakieś dwie membranki więc nie ma tam czego przycinać i naprawiać. Na wtyczce jest napięcie podczas włączania spryskiwania więc domniemam, że zwyczajnie padł silniczek. Gdy już rozmontowałem pompkę na dwie częsci okazało sie że silniczek jest cały mokry i w rdzy, więc pewnie to go zabiło. Zamówiony nowy...

 

Dzisiaj pompka założona, śmiga jak ta lala (uwaga na uszczelkę między zbiorniczkiem a pompką).

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pouciachcałem te gumki w pompce od sprysków założyłem wszystko i tak...

Włączam spryski z przodu to ładnie leci na przód ale i troszeczkę ciurka się z tylnej szyby... to pewnie przez obcięcie tych gumek? :(

Edytowane przez krolikszaleniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Po rozmontowaniu należy przyciąć to małe coś pod pompką na zdjęciu z obu stron - ładnie prosto, by dobrze zamykało.

Popatrz tu: http://megane.com.pl/files/file/83-naprawa-pompki-spryskiwacza/

post-13619-0-04707700-1422531704_thumb.jpg

Edytowane przez marcin.slaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,w moim scenicu mam podobny problem- przestał lać tylni spryskiwacz.sprawdzałem czy nie jest zatkany spryskiwacz,ale nie, chyba że wężyk przy pompce? ale mam dodatkowy problem, już od dość dawna przy uruchomieniu tylnej wycieraczki strasznie ona burczy, ale działa mimo to!nie wiem jaki jest powód! proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobną sytuację!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

Dodano: 08 lut 2015 - 13:01

Ups,wybaczcie za moją gafę!Będę się pilnować! :D

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie, mam problem w moim nowym aucie, czyli Renault Scenic I FL z 2003r. Po włączeniu spryskiwaczy na przednią szybę, przepala się bezpiecznik, przy próbie spryskania tylnej szyby nie ma problemu. Co może być przyczyną, uszkodzona pompka spryskiwaczy? Czy raczej coś w instalacji auta? Czy za działanie pompki spryskiwacza na przód odpowiada jakiś przekaźnik? Czy w tym aucie jest tylko jedna pompka, która podaje płyn na przednią szybę i tylną klapę?

 

__________________________

EDYTA

 

Sprawdziłem przewody, znalazłem lutowane miejsca, któe należąło odpowiednio zabezpieczyć.

Edytowane przez mr_andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś może ma zdjęcia z pierwszego postu gdzieś na dysku i mógłby znów tu wrzucić? Padł mi tylny spryskiwacz i obstawiam, że to właśnie spuchnięta gumka jest problemem.

 

edit: Sam sobie odpowiem. :) Znalazłem poradnik, gdzie jest pokazane jak to zrobić.

Wrzucam też tutaj zdjęcia w razie gdyby ta strona też padła.

 

post-30509-0-48614800-1452802266_thumb.jpg

post-30509-0-82135000-1452802270_thumb.jpg

post-30509-0-59412600-1452802281_thumb.jpg

post-30509-0-81427000-1452802286_thumb.jpg

Edytowane przez matix21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!