Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] naprawa pompki spryskiwacza w MI phII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przedstawiam tutorial jak naprawić pompkę spryskiwacza w MI ph II. Jest to typowa usterka w MI, więc mam nadzieję że zamieszczony poniżej tutorial okaże się przydatny.

objawy; płyn spryskiwacza leci tylko na tył/przód

czas naprawy; 30-90 minut ( w zależności od tego jak się komu chce)

26847392ex5.th.jpg

26373139pi5.th.jpg

30622092zs7.th.jpg

68512018ho2.th.jpg

78378303jg0.th.jpg

48498869hc0.th.jpg

97493246mr2.th.jpg

25901713fg7.th.jpg

podziękowania dla Lewego, który służył radą, wiedzą, narzędziami i garażem

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna instrukcja :(

Kilka uwag: koła skręcamy maksymalnie w prawo a nie lewo, od pompki odpinamy zasilanie i dwa wężyki a nie trzy, gumę obcinamy obowiązkowo z dwóch stron tulejki, ogólnie pompka znajduje się znacznie wyżej niż kierunkowskaz. Wysuwa się ją pionowo w górę ze zbiornika płynu. No i trzeba na koniec wężyki podpiąć w te same króćce (ze zrozumiałych względów).

Ogólnie cacy.

 

Easy - odpięcie kierunkowskazu trwa 10s. W zasadzie odpinam go tylko po to, aby kabel się nie patałętał pod ręką. Ile trwa odkręcenie koła i demontaż nadkola, sam sobie odpowiedz. Oczywiście dostęp jest wtedy łatwiejszy i nie działa się na wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

dolaczam sie do tematu z pytaniem: :mrgreen:

mam megane z 2001, mam problem ze spryskiwaczami, zapychaja mi sie mimo to ze leje plyn do spryskiwaczy kupiony w motoryzacyjnym. przeczyscilem je, wyjalem wygrzebalem brud wydmuchalem kompresorem ale nadal nie jest tak jak powinno. ustawilem na sama gore szyby ale dobrze psiukaja do okolo 80km/h a pozniej to prosto w wycieraczki a nie na szybe. czym to moze byc spowodowane? pompka walnieta czy koncowki spryskiwaczy (na masce) ?

przy okazji chcialem zapytac czy tez macie moze problem z wycieraczkami przy predkosciach powyzej 120? bo u mnie mozna powiedziec ze "przeskakuja" po szybie. da sie to zrobic?

z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman sadzisz ze powienienem wymienic pompke? nie pomoze wymiana np spryskiwaczy? wczesniej widzialem cos o spryskiwaczach z C3 ale nie ogarniam jeszcze nazw modeli megane i nie wiem czy beda pasowaly. ja mam z 2001 jak juz pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdenerwowany ciaglym brakiem tylnego spryskiwacza, postanowilem sie wziac za naprawe zgodnie z powyzsza instrukcja. Odkrecilem kolo, zdjalem nadkole, wyjalem pompke.

W domu dlugo sie z nia mocowalem, bo zatrzaski mocno trzymaly, ale rozebralem ja na czesci pierwsze. Niestety w srodku nie bylo zadnego gumowego wezyka!! Byly jedynie jakies gumowe membranki!! Przedmuchalem dokladnie pompke, zlozylem i... wszystka woda (sprawdzalem szczelnosc) leciala pompka (powstaly szczeliny), zasilikonowalem, ale nadal lecialo, tak wiec chcialem naprawic tylny spryskiwacz, a tym czasem nie mam zadnego :mrgreen: Probowalem tez przemianiac tez przewody dysz spryskiwacza i moim zdaniem jest to cos nie zwiazanego z pompka...

Co myslicie o tej pompce?

http://allegro.pl/item571017779_pompka_spr...ane_scenic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!