Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak połączenia z komputerem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przepraszam, ze zakładam nowy temat, ale po przeczytaniu kilkunastu postów, które wydawały mi się podobne do mojego problemu-, to już nic nie wiem.

Ponad miesiąc temu odstawiłem samochód na parking (sam dojechał), po czym rankiem nie chciał zapalić. Akumulator jest naładowany, ale rozrusznik nie kręci.

Opisowo wygląda jak by immo nie puszczało, bo świeci się kontrolka i nie gaśnie. Cała inna elektryka chodzi. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w samochodzie, łącznie z tymi na klemie.

Znajomy elektryk posprawdzał kable wzorując się na identycznej Megance która stała obok. Założył Clipa do kompa, a komp widzi wszystko oprócz komputera centralnego.

Wymieniliśmy też płytkę drukowaną (komputer) ten który był pod bezpiecznikami. Wygląda jak bym centralny nie dostawał prądu i nie odpuszczał immo aby ten dał napięcie na rozrusznik.

Czy jest to wina sterownika? Tego za akumulatorem do którego dochodzą 3 wiązki kabli?

Nie mamy już pomysłów co dalej sprawdzać i jak. Może któryś z kolegów dysponuje wiedzą na ten temat?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sprawdziłem, wszystkie kable przy rozruszniku są ok. Jeśli chodzi o diode od immo, to faktycznie, też tak mogłem mieć. Nie zwróciłem uwagi, a teraz nie pamiętam.

 

Dodano: 14 mar 2015 - 12:37

Witam ponownie.

Postanowiłem napisać w moim starym temacie, ponieważ ponownie mam problem z kompem.

Podpinając oryginalny program i kabelek do kompa w Renówce nie mogę zrobić diagnostyki. Po kilkunastu- kilkudziesięciu sekundach po połączeniu traci kontakt ze wszystkimi modułami i nie da się niczego sprawdzić.

Może zna ktoś przyczynę, bo mnie już słabo się robi.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź bezpieczniki głównego zasilania. Znajdują się pod sterownikiem przy akumulatorze. Jedna listwa z kilkoma bardzo dużymi bezpiecznikami (nawet 70A). Wyjmij każdy bezpiecznik. Kiedyś nie miałem zasilania w całej kabinie, bezpieczniki z góry wydawały się OK ale wyjąłęm jeden i okazało się że była spalona jedna nóżka bezpiecznika 70A.

Edytowane przez piiootreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!