Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znajde numery nadwozia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tabliczka znamionowa w samochodach R. Megane ma postać nalepki i jest umieszczana tak jak masz podane wyżej. Numer identyfikacyjny pojazdu może być wybity w przedziale silnika na gnieździe górnego mocowania prawej kolumny zawieszenia.

Przyzna się, że nie pamiętam tego numerka w tym miejscu ale może i jest lecz tego nie sprawdzę do przyszłego wtorku z przyczyn już opisywanych na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie samochodu na przeglądzie rejestracyjnym goście ze stacji nie mogli uwierzyć że Megane II ma numery tylko na nalepce na progu i w okienku pod szybą przednią. Dopiero jak im w instrukcji pokazałem to przestali mi samochód rozkręcac w poszukiwaniach numeru. Ale bawiąc się ostatnio w garażu okazało się że to oni mieli rację !!!. Jak zdjąłem plastikową pokrywę po lewej stronie komory silnikowej (patrząc od przodu) pokazały mi się wybite na blasze numery nadwozia. (to ta pokrywa którz zasłania zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

[przeniesiono]

Witam Forumowiczów,

 

moi drodzy zakupiłam niedawno ( w poniedziałek) Megane rocznik 1996 1,6 z automatyczną skrzynią biegów, autko wymarzone dla kobietki. Stan wizualny idealny, mechaniczny też bez zarzutów. Nr VIN przy zakupie sparwdziłam na wtopce przy drzwiach był ok z Brifem więc zadowolona pognałam do domu. Samochód był zarejestrowany do 15 września w Niemczech a do połowy 2009 roku ma ważny przegląd niemiecki. Przyszło do przeglądu u nas w Polsce i tu zaczęły sie schody, ponieważ poza tą wklejką przy drzwiach spece od przeglądu nie mogą znaleźć VIN. Teraz moje pytanie gdzie jeszcze może być ten numer nabity prócz obrębu kała zapasowego i kielicha? Czy istniej taka możliwość że tego nr poprostu nie było? Proszę o możliwie szybką reakcję na post bo jak widzicie sprawa poważna.

 

Przeniosłem do już istniejącego tematu, proszę przeczytać powyższe posty, jest tam podane inne miejsce, gdzie może być nr VIN - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer się odnalzł<czerwona> Był cały czas na swoim miejscu w misce koła zapasowego. "Spece" na stacji diagnostycznej nie znaleźli nr i nawet zaczęli pisać protokół z którym miałam sie zgłosić do Wojewódzkiej Stacji Diagnostycznej... długo by opisywać. Panowie szukając nr za mało się przykładali i żaden z nich nie wpadł na pomysł przetarcia szmatką dna bagażnika...za to ja za szmatę chwyciłam i nr znalazłam. Kto szuka nie błądzi:) Teraz moge śmiało zmieniac profil i wpisac w rubryce samochód moją Megankę;) Oto ona

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6460498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

 

wytłumaczcie mi jak tą rozpiska:

Znaki 1-3 VF1 - światowy kod producenta

(Renault, Francja)

Znaki 4-6 JMR - typ nadwozia i model

(JMR - jednobryłowe, Scenic)

Znak 7 kod silnika (E - 1.4 75 KM;

F - 1.6 90 KM; G - 2.0 115 KM)

Znak 8 kod modelu

Znak 9 kod skrzyni biegów

Znaki 10-17 numer nadwozia

 

ma się do numeru nadwozia... póki co zgadzają mi się tylko 3 pierwsze znaki "VF1"

mój numer nadwozia to początek VF1 JA04... dalej same cyfry a tym bardziej nie występują litery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!