Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znajde numery nadwozia ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pracuje w branży motoryzacyjnej wiec powiem tak

każde auto które zostało wyprodukowane musi posiadać wybite (tzw.na zimno) numer Vin

producenci prześcigają sie w pomysłach ich umiejscowienia co sprawia niejednemu kłopot z ich znalezieniem

podam dla przykładu

Renault Megane III oraz nowy Scenic- numer wybity na słupku drzwi pasażera między zawiasami

Renault Fluence -na podłodze pod siedzeniem pasażera z prawej strony

Renault Laguna(wszystkie wersje)- po otwarciu maski silnika przy samym podszybiu po srodku, trzeba podważyć plastik który jest symetrycznie wycięty na długość numeru VIN

 

jeżeli będziecie chcieli wiedzieć inne modele to piszcie na PW postaram sie odpowiedzieć w miarę moich możliwości

 

[ Dodano: 2010-02-06, 13:17 ]

witam kupiłem meganke i w środkoej części numeru nadwozia brakuje mi jednej cyfry a druga jest nie cała . Jak moge sobie dobić numer

 

numeru nie możesz dobić

musisz ten fakt zgłosić w urzędzie komunikacji jeżeli chcesz mieć cały:d

oni cie wyślą do odpowiedniego warsztatu nadadzą nowy numer VIN i po kłopocie

ale nie orientuje sie ile taka usługa kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

a w scenicu I phI z 98 gdzie są owe nr VIN wybite oprócz wnęki koła zapasowego? na kielichu zawieszenia nie znalazłem. tabliczki znamionowej na słupku od pasażera też nie znalazłem. czy mogę mieć przez to problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w kombi ale w sedanie nr.VIN jest pod przednią szybą po stronie kierowcy na dole patrząc z zewnątrz samochodu , na prawym przednim słupku ( po otwarciu drzwi przednich pasażera na dole słupka) oraz pod maską silnika ( stojąc przodem do otwartej maski silnika z lewej strony przy łapie poduszki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cięcie

czy w megance z 98r są w podanyn miejscu bo dotej pory nie znALAZŁEM nr.vin

proszę o pomoc bo nie chcą zrobić mi przeglądu.

 

Przygodę z forum zaczynamy od lektury regulaminu, którego znajomość notabene potwierdziłeś przy rejestracji :!:

Jasno w nim zostały określone zasady pisowni jak i cytowania postów :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ,podepnę się tutaj ,w sprawie numerów vin ,u mnie jest nalepka na prawym słupku ,wybity numer w miejscu koła zapasowego,który teraz zasłania butla :-P w komorze silnikowej nigdzie nie widzę wybitego numeru...gdzie on może być ? Na kielichach niema ,ani w moim aucie ani w szwagra-oba auta z kwietnia 98 roku . Diagnosta,mimo,że co roku ten sam powiedział by udać się do rzeczoznawcy,aby ten zrobił fotosa vin'u spod butli wtedy na przeglądach będzie ok :-> Nadmienił,że numerów nie wolno niczym zasłaniać ,więc co mają zrobić posiadacze butli z podtlenkiem :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27r, u mnie w scenicu diagnosta podbił przegląd zerowy w Polsce na podstawie naklejki z prawego słupka. Oczywiście numer we wnęce na zapas jest zasłonięty przez butlę i zawsze na przeglądzie patrzą na naklejkę.

W megance numer mam na tej naklejce i na prawym kielichu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój diagnosta też dzisiaj spisał z naklejki ,mimo,że co rok to robi powiedział,że numery mają być widoczne ,albo załatwić kwit od rzeczoznawcy ,jakbym znalazł z przodu numerek było by po sprawie ,tak mi się wydaje .Idę obejrze jeszcze raz te kielichy.bo albo ślepy jestem albo ich tam niema :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27r, Może ich tam nie być. ;-) W mojej poprzedniej renóweczce też to była naklejka na kielichu. Jak jest na naklejce na słupku to wystarczy. Pod maską masz widoczne po otwarciu maski - a tutaj po otwarciu drzwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27r, jeśli numerki masz nabite w bagażniku, to poza nimi innych już nie znajdziesz. To z tą fotką to tylko "widzimusię" diagnosty. Za chwilę tę fotkę będzie chciał mieć notarialnie potwierdzoną, że to fotka Twoich numerów.

Gdzieś było opisane na forum o sposobie legalnego przeniesienia numeru VIN zasłoniętego butlą, na dodatkowo wybitą tabliczkę mocowaną w komorze silnika i potwierdzone to dokumentem ze stacji diagnostycznej, która taką tabliczkę dokłada. Jest to niestety dodatkowy koszt ale sprawa załatwiona na stałe i niepodlegająca dyskusji.

Jak jest na naklejce na słupku to wystarczy.

Niestety- nie wystarczy. Naklejka na słupku ma podobne znaczenie jak VIN widoczny w okienku na podszybiu. Może być ale nie musi. Poza tym, jak chcesz zidentyfikować potencjalny spalony wrak pojazdu, gdyby numer był tylko na naklejkach :P Właśnie po to m.innymi, są nabijane na stałych elementach karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, gojgien, dzięki za wyczerpującą odpowiedź,faktycznie na kielichach niema ,widocznie w różnych rocznikach wbijali w różne miejsca,zapytam jeszcze gazownika o tą sytuację ,być może to faktycznie nadgorliwość diagnosty . W razie co zapytam o te przeniesienie numerów,choć domyslam się,że to tanio nie będzie :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobienie zastępczej tabliczki znamionowej - przerabiałem temat w xsarze bo diagnosta nie mógł znaleźć numerów ( a były chyba na tylnym pasie od wewnątrz). Wybił taką tabliczkę jak w ursusach z lat 70-tych i jeździ do dzisiaj. Możesz spróbować podjechać do innego diagnosty, który nie będzie robił problemów. Może masz jakieś aso Renault ze stacją kontroli pojazdów - tam będą znać renówkę i nie zrobią komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!