Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czuć spalinami w kabinie


elliotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padła mi turbina w aucie (Scenic III 1,5dCi 110KM FAP). Turbinę zregenerowałem, wszystko w porządku prócz tego, że w kabinie czuć trochę spalinami. Okazało się po otworzeniu klapy komory silnika, że na przyłączeniu turbiny po dodaniu gazu jest jak by nieszczelność i ulatniają się tam spaliny. Przed montowaniem zregenerowanej turbiny udałem się do serwisu renault w celu zakupu nowych uszczelek, okazało się że w tym właśnie miejscu producent nie zaplanował uszczelki. Co teraz zrobić? Jak można by to uszczelnić? Dodam jeszcze, że poprzedni właściciel chyba miał podobny problem bo po wyciągnięciu uszkodzonej turbiny okazało się, że była ona uszczelniona silikonem w tym miejscu. Czy jeździć tak jak jest czy coś z tym robić? Czy wymienienie teraz filtru kabinowego może coś zmienić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta by nie zakładać nowego tematu.

 

Z dnia na dzień zaczęło śmierdzieć spalinami w kabinie. Po wstępnych oględzinach przez mechanika nie widać nigdzie żadnego "okopcenia" itd. Ewidentnie śmierdzi spalinami pod maską i najbardziej czuć w okolicy plastikowej osłony wtryskiwaczy (dekla) i tak jakby dalej w stronę ściany grodziowej. Żadnych błędów, moc niby jest (może jedynie przegonić go muszę w trasie bo chyba trochę DPF zapełniony). Dziwna sprawa tak z dnia na dzień. Wczoraj jechałem i było ok, dziś mało się z żonką nie porzygaliśmy z tego smrodu jadąc do roboty te kilka kilometrów. Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chyba uszczelka(i) pod wtryskiem bo dziś zaobserwowałem dymek uciekający otworem w tym plastikowym deklu - nie zawsze się pojawia. Kurde 70k przebiegu i uszczelki trafiło..., nic to umawiam mechanika i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chyba uszczelka(i) pod wtryskiem bo dziś zaobserwowałem dymek uciekający otworem w tym plastikowym deklu - nie zawsze się pojawia. Kurde 70k przebiegu i uszczelki trafiło..., nic to umawiam mechanika i się okaże.

70 kkm od czego? Zakup czy wymiana silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano porażka producenta. Diagnoza obstawiana podkładka pod wtryskiem ale już nie dopytywałem co konkretnie bo mechanik jakiś [cenzura] był.

 

Na forum cenzuralnie się wysławiamy :!: <czerwona> - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!