Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwijacz- tasma poduszki powietrznej kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzona taśme poduszki kierowcy/swieci sie kontrolka poduszki i serwisu/

nie moge znaleść uzywanych przełączników z taśmą do mojego pojazdu / 3 drzwioma, bez halodenów , bez tempomatu i automatycznego włacznika swieteł ale mam wycieraczke tylnej szyby.

Wiem że mozna wymienić górna część zwijacza.

Ptytanie

Czy kazda taśma bedzie pasowała np. od przełaczników bez tylnej wycieraczki, lub od przełaczników z halogenami lub innymi funkcjami ????

Czy można załazyc przełaczniki z innymi funkcjami i czy nie bedzie z tym jakiś problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że masz uszkodzony zwijacz? Mnie też zaświeciła się ta konrolka, a okazało się, że niema masy. Pisałaś, że masz błąd b1007, u mnie było tak samo i trzeba było przeczyścić styk od masy. Obejrzyj fotki i opis. czytaj TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elekrtromechanika,nawet nie podpinał komputera zobaczył taśme miedzy kierownicą a okudową przełaczników a własciwie jakąś końcówkę .

Faktycznie jest widoczna i raczej wątpie aby się wypieła- biała taśma z aluminiowymi paskami.

Stwierdził ze można uzyć taśmy od scenika ale ktoś chciał 300zł

nowa to 500zł / najtańsza do megana ,są i po 650zł zalezy od opcji//+ wymiana i komputer - blokada poduszki przed montazem 200zł

razem 700zł dużo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wymienic "gore" - jedyna roznica w tasmach jest gdy masz wersje z tempomatem - jesli nie to znajdz taki zespolony ktory jest bez temp. i wymien gorna czesc i bedzie smigac - warunek tasma musi byc ok a z zakupami przez allegro roznie bywa - ja trafilem dobrze za drugim razem...

 

co do samego przelacznika zespolonego - sam tasma nie ma zadnego zwiazku z tym czy masz czujnik deszczu - halogeny itp. - tasmy sa dwie do wersji z temp. i bez - ale przelacznikow zesp. jest kilka rodzai.. ja sam gore zamontowalem z wersji sedan...

btw. kupilem caly przelacznik z tasma na allegro za 120zł :) jak masz mozliwosc to najpierw na szrotach poszukaj...

 

za 650zł to cały przelacznik zespolony a nie sama tasma...

 

aha no i te 200zł za zablokowanie poduszki mozesz sobie oszczedzic odpinajac akumulator calkowicie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie mam dylemat bo kupując uzywane przełaczniki / nie sprzedaja samego zwijacza/ nie wiem jak długo w nim zwijacz wytrzyma mój padł po 83000

ceny na allegro to około 250zł za przełaczniki ale mają inne funkcje więc do wykorzystania tylko sam zwijacz

Sprzedają je w sklepie z częściami do francuskich samochodów na zamówienie ale sprzedawca wspominał coś o 2 rodzajach i różnych producentach czy to prawda?

W ASO podali mi numer na podsawie VIN 8200480340 cena 550zł, w innym ASO podali mi cenę przełaczników do mojego pojazdu po nr. VIN - to 495zł

inne przełaczniki czy w róznych ASO mają inne ceny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnych przelacznikow jest kilka rodzai, to sie zgadza. ale tasm jak pisal sornat sa tylko 2 wersje - z tempomatem i bez. nie ma przelacznika z zamiennika, jest tylko 'oryginalny' renault. co do roznicy w cenie trudno powiedziec, jesli sie nie ma pewnosci ze na bank podali cene do tych samych przelacznikow. u mnie zdazylo sie, ze w jednym z aso podano mi cene po 5% znizce, a potem sie dziwilem ze w innym na wejsciu zaspiewali wiecej. idz tam gdzie powiedzieli taniej, najwyzej jak przyjdzie nie to, to beda wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w ASO są takie same po prostu jedni mieli nie aktualne informacje i podawali cenę do nie produkowanej już części.

Renault dokonał zmian w przełącznikach i zmieniły się oznaczenia i cena

Zamówiłem w ASO przełączniki - 553zł / poprzednia cena 498zł/ ,wymiana 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mała aktualizacja. Przełącznik zespolony do wersji z tempomatem i automatycznymi światłami (funkcja i tak nie aktywna) w ASO Puławska 855zł + 300zł wymiana.

Jak mi prywatny elektronik tego nie zrobi taniej to chyba to oleję i będę jeździł bez poduchy.

Wrrr...

 

Uff.. Naprawione za 100zł. Jak ktoś ma ten problem w Warszawie to polecam elektronika w Auto - Mazowsze (Zakręt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam! Mam również problem z taśmą. Taśma zakupiona, ale szukam na gwałt kogoś kto ją wymieni  w Jarosławiu lub okolicy. Mam dwa dni do podbicia przeglądu. Mechanik, który miał mi ją wymienić jednak nie podjął się roboty bo myślał, że chodzi o wymianę całego zwijacza. Bardzo proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!