Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyczepa campingowa w Megane III


sebastian_wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prośbę do użytkowników Renault Megane III [zarówno hatchback, kombii jak i sedan (Fluence)] o informację jaki dokładnie pojazd posiadają, z jakim silnikiem i jaką mają wpisaną w dowodzie rejestracyjnym maksymalną masę przyczepy z hamulcem (pozycja O.1). Pytam, ponieważ szukam odpowiedniej dla siebie Meganki/Fluence którą chciałbym ciągnąć przyczepę kempingową o DMC 1300 kg (masa własna przyczepy 950 kg). Proszę o wpisywanie swoich wyników, ponieważ z tego co się zdążyłem zorientować te same samochody potrafią mieć powpisywane różne pozycje w O.1.

 

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Ostatnio u dealera Renault oglądałem trzy Megane Generation Hatchback 1.6 110KM i wszystkie miały wpisane 1050 kg :-) Dla porównania Thalia 1.2 75KM, którą obecnie jeżdżę ma wpisane 1100 kg hehe, także straszny bajzel jest w tych dopuszczalnych masach przyczep, które można ciągnąć samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tak się zapytam. Bo mam też w pozycji O.1 poziomą kreskę - rejestrowany jako ciężarówka, to jaką mogę przyczepę ciągnąć?? Czy nie mogę wogóle??

Mam do pociągnięcia łódkę 1500 kg + masa przyczepy...;)

Edytowane przez olos47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kreskę to nie możesz nawet haka legalnie zamontować. Żadna stacja kontroli nie da Ci na to homologacji i żaden urząd ni ewbije pieczątki, że masz hak.

Nie albo stety, takie przepisy... nie do obejścia legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia ta upośledzona polityka władz naszego PRLu...

Jak ktoś ma firmę, kupił na firmę auto zarejestrowane jako (mini) ciężarówka, bo będzie woził różny sprzęt i różne towary firmowe.

Ale że czasami, a może częściej towaru firmowego będzie tak dużo, że nie zmieszczą się do auta i by przydała się przyczepa żeby np. pociągnąć betoniarkę na przyczepie, to już to auto nie jest do tego przystosowane.

Jakieś gorsze jest?

Czy może wypadało by kupić kolejne auto "osobowe" tylko do ciągania TOWAROWEJ przyczepki?

Dla mnie to banda złodziei, żeby nie powiedzieć debili jest co wymyśla takie ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam jeździ ktoś z kolegów z kempingiem na haku? Wczoraj zrobiłem jazdę próbną znajomego przyczepą waga okolo 1000kg. Przy 1.5dci 90km szału nie ma ale też nie było jakiejś tragedii myślę tylko że 

podgórkę  pewnie byłaby masakra. Ogólnie przejechałem zaledwie 10km i po przyjeździe silnik mocno się nagrzał wskaźniki pokazywały że jest wszystko ok ale jak otworzyłem pokrywę to czuć było jakby się gotowało wszystko.  Zastanawiam się co by było przy górkach i trasie kilkaset km czy silnik by się na bieżąco dał radę schłodzić. 

Co prawda wczoraj też był upał ale przecież w zimie nie będę jeździł z przyczepą. Jak sprzęgło dwumasowe w tych autach wytrzymuje dodatkowe obciążenia ? 

 

IMG_20200701_210718.jpg

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!