Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kartą do Megane IIphI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od niedawna Megi IIphI 2003. Od samego początku był problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi z karty, raz łączyło, raz nie - trzeba było naciskać kilka razy, czasem wyjąłem i włożyłem baterię i poszło. Co więcej cały czas wyświetla się informacja o tym, aby zmienić baterię, mimo iż kupiłem nową. Z tego co się dowiedziałem, karta nadaje się do prze lutowania, ponieważ styki na niej mają swoje lata i są uszkodzone.

Dziś pojawił się nowy problem, chciałem otworzyć auto, po około 10 minutowej próbie, nic to nie dało. Wróciłem do niego ponownie po godzinie i to samo, ani w lewo, ani w prawo - cały czas był zamknięty, zero reakcji. W końcu otworzyłem go z kluczyka, odpaliłem, otworzyłem, zamknąłem kilka razy z przycisku z kokpitu, zgasiłem silnik i działa. Zamyka i otwiera, zdarzyło się może z 2-3 razy, iż nie złapał za pierwszym przyciśnięciem.

Dodam również, iż nie ma problemu z czytaniem immobilisera - odpala.

Czytałem, wiele tematów, często były odnośniki do już istniejących, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, ani podobnego problemu do mojego.

Czy to rzeczywiście wina karty? Czy być może czytnika, albo nadajnika, który odbiera sygnał od karty przy otwieraniu/zamykaniu?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną, ale wielce prawdopodobne, że problemem jest karta, a właściwie jej zasilanie. Jest to dość częsta usterka. Ogólnie można napisać, że te karty są dość "delikatne". Trzeba zwracać uwagę jak się ją użytkuje. Często jest tak, że siadamy na niej, wygina się itp. Wiadomo, że w środku jest układ elektroniczny, który podlega uszkodzeniu, np. pęknięcia ścieżek, zimne luty itp. To jest najczęstsza przyczyna.

Piszesz, że cały czas wyświetla komunikat o wymianie baterii (zakładam, że upewniłeś się, że baterie są na 100% sprawne). Tu problemem może być przerwanie ścieżki w obwodzie zasilania.

Równie dobrze może to być wina zużytych microswitchy w karcie. Najmniej zużyty powinien być ten od klapy bagażnika. Możesz to sprawdzić, czy działa lepiej jak pozostałe.

Ogólnie polecam skontaktować się z firmą el-cars. Wielokrotnie polecana na tym forum za fachowość usług. Wszytko załatwisz telefonicznie. Uszkodzoną cześć wysyłasz kurierem, za 2-3 masz ją z powrotem.

Przy okazji mógłbyś dorobić też drugą kartę (ale to już osobiście musisz być z autem), bo kiedyś możesz mieć problemy z ubezpieczycielem (odpukać). Nawet może to być bez systemu hands free, jeśli takowy posiadasz. Będzie znacznie taniej, a będziesz miał przynajmniej komplet kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!