Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeszczenie radia


Mave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim radiem, trzeszczy niemiłosiernie, nawet rmf kiepsko odbiera, zresztą każdą stację. Cd czasami mi szwankuje nie zawsze czyta nieoryginalnych nośników. Raz czyta raz nie. Trochę się tutaj na forum naczytałem, że może być przyczyna tunera albo może też pomóc reset radia. Pytanie czy po odłączeniu akumulatora nie zresetuję komputera? I Ile czasu potrzeba na reset radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeszczy to proponuję wymienić antenę z podstawką (padł wzmacniacz w podstawce anteny). Radio możesz odłączyć na 24 godziny i nic nie uzyskasz. Tylko będziesz musiał kod wklepać aby działało. Samo nie zresetuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90% przypadków nie pada tak naprawdę wzmacniacz a połączenie między nim a batem anteny. Większość osób kupuje nową antenę (podstawę z batem), wymienia i temat rozwiązany. Możesz oczywiście rozebrać podstawę i spróbować naprawić - ale i tak musisz zdemontować starą antenę. Tak czy inaczej trochę roboty jest. Bardzo dobrze temat wzmacniaczy antenowych był opisany na forach peugeota - tam ten problem był ciągle na tapecie. Może spróbuj podpiąć jak masz możliwość inną antenę i zobaczyć? ( to może być trudne bo mało osób ma zapasowe anteny na wtyk fakra w garażu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono z istniejącym tematem.

 

W mieście radio jeszcze jakoś sobie ze stacjami radzi i je odbiera bo jak wiadomo w miastach sygnały są z reguły najsilniejsze. Natomiast wystarczy, że oddalę się o ok. 20 km od miasta i ledwo wyłapuję jakąkolwiek stację. Jak już radio złapie to i tak odbiór jest słaby, trzeszczy, szumi przerywa... . Czy to normalne w Scenic`u? W innych autach takich problemów nie miałem (stacje świetnie odbierały wszędzie), poza Picasso - no chyba, że Francuskie tak mają... ? ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!