FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Megane II - wymiana sworznia wahacza czy ca - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Megane II - wymiana sworznia wahacza czy ca

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Zbych 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 26 luty 2008 - 09:40

Witam Kolegów! Podczas przeglądu, megane II-1,5dci, 2003r. okazało się, że jest luz na lewym sworzniu wahacza. Serwis zaleca wymianę całego wahacza ale czytałem, że można wymienić sam sworzeń. Jakie trudności mogę napotkać przy takiej operacji, czy do wymiany samego sworznia potrzeba wyjmować cały wahacz. Proszę o podpowiedź w tej sprawie, pozdrawiam, Zbych!
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   AnnYa 

• Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 28 luty 2008 - 11:47

Serwis zazwyczaj doradza wymianę wszystkiego, co tylko możliwe. Oczywiście, że możesz wymienić sam sworzeń. Nie mam pewności jak jest w megane II, ale w I da się wymienić sam sworzeń i na pewno będzie to wymagało mniej pracy niż wymiana całego wachacza - sworzeń jest mocowany na dwóch śrubach
Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą... ;)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Zbych 

Napisano 28 luty 2008 - 14:12

Też myślę, że serwis chce "zedrzeć skórę". Planuje wymienić sam sworzeń, który jest wprasowany w wahacz. Może ktoś już wymieniał samodzielnie? Czy jest to możliwe do wykonania w garażu bez wyciągania wahacza i użycia prasy. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam, Zbych!
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Robak 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:Megane Scenic 1,6 16V '99 LPG STAG300
  • Silnik:K4M 700
  • Przebieg (tys.km):227

Napisano 28 luty 2008 - 14:16

Zbych, ale do wymiany sworznia i tak wyjmujesz wahacz, ale będzie taniej wymienić sam sworzeń
Dołączona grafika
SCENIC, TO PIĘKNE AUTKO !!!
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kolek 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:CUPRA4
  • Silnik:ARL
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 28 luty 2008 - 15:39

sam sworzeń da się wymienić... ale nie wiem czy byz wyciągania wahacza i bez prasy się uda...
www.pimpteam.pl
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Zbych 

Napisano 28 luty 2008 - 20:42

To czeka mnie demontaż wahacza i sworzeń pod prasę. Z "francowatymi" trzeba się napracować. Czy sworznie NK lub MAPCO są dobrej jakości? Dzięki za porady, jak się uporam z tematem, napiszę jak mi poszło. Pozdrawiam, Zbych!
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzechub 

• Silnik:K4M
  • Przebieg (tys.km):125

Napisano 13 marzec 2008 - 20:04

Wg dokumentacji wahacza nie występuje w nim sworzeń jako część zamienna . Mnie szarpnęło to w sumie na 650zł, czas trwania ponad 2 godziny serwisowe. W trakcie wymiany została zdemontowana belka przednia podtrzymujaca chłodnicę Meggi II. Serwis stwierdził że przy tego typu operacji nie jest wymagana regulacja zbiezności. Usterka luzu wykryta została na badaniu zawieszenia na szarpaku w stacji diagnostycznej (20zł) w celu ustalenia co tak tłucze z przodu w trakcie jazdy zarówno po prostych kawałkach jezdni jak i po wybojach .
Megane II 1,6 115KM 16V K4M (BM0C) 2003r +LPG(35kkm)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   jazel 

• Silnik:2.0 Turbo ~320KM :D
  • Przebieg (tys.km):35000

Napisano 13 marzec 2008 - 23:24

Wlasnie - poleca ktos jakas firme sworzenowa? Mnie tez to czeka po swietach...
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   kolek 

• Auto:CUPRA4
  • Silnik:ARL
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 13 marzec 2008 - 23:25

sworzeń wahacza do MII kosztuje 45zł a tej firmy co idzie na pierwszy montaż 80zł a wymiana to około 100zł....
www.pimpteam.pl
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Zbych 

Napisano 17 marzec 2008 - 19:17

Dzięki koledzy za info. Widzę, że ten problem dotyczy większej grupy użytkowników megane. Wydaje się, że najlepiej zmienić cały oryginalny wahacz. Możliwe, że jest to związane ze zużyciem wszystkich elementów metalowo- gumowych albo z naciąganiem przez producenta na kasę podczas wszelkich prac obsługowo-remontowych.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   waldek708 

• Auto:330xd 320d ford focus 1.8i
  • Silnik:1,9dci 148km/3300 357nm/2500
  • Przebieg (tys.km):280

Napisano 20 marzec 2008 - 20:50

jak w temacie-czy ktos wymienial sworzen wahacza w megiIIph1 ? Czy jest to czasochlonne,proste czy tez jest jakis trick?Na forumjest temat ale tylko dotyczy megi I.
Ginekologiem nie jestem ale z chęcią zajrzę :P
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   slavOK 

• Auto:MII Ph I
  • Silnik:1.9dci
  • Przebieg (tys.km):90000

Napisano 03 kwiecień 2008 - 12:12

Do wymiany sworznia wahacza nie trzeba wyciągać wahacza z samochodu, jeżeli już ktoś chce to robić to musi się liczyć z tym, że będzie musiał opuścić całą ramę która znajduje się pod silnikiem - raczej nie do wykonania w domowych warunkach więc jeżeli ma się trochę sprytu można to zrobić bez wyciągania wahacza, sam widziałem jak mi sworzeń wymieniali "na samochodzie" troszkę się z tym upierniczyli ale się da, ktoś tu pisał, że wg dokumentacji sworzeń nie jest częścią wymienna co jest nieprawdą.
- slavOK - sprzedana ;(
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   adbyczek 

• Silnik:1,9dti F9Q
  • Przebieg (tys.km):178000

Napisano 03 kwiecień 2008 - 19:11

mechanik amator poradzi sobie z wymianą sworznia wahacza i na pewno jest to część wymienna , przynajmniej w tym modelu co kolega pyta
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Yetiq 

• Auto:Scenic II ph II Dynamique 2007
  • Silnik:1.9 dCi bez FAP
  • Przebieg (tys.km):133

Napisano 03 kwiecień 2008 - 19:49

Wymieniałem ostatnio sworzeń wahacza po prawej stronie. Mechanik poradził sobie bez problemu, ale aby wyjąć wahacz musiał opuścić ramę pod silnikiem. Sworzeń razem z wymianą 90 zł.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   kocuper 

• Auto:brak
  • Silnik:brak

Napisano 03 kwiecień 2008 - 20:19

Yetiq, jak się dobrze "zakręcisz" to dokładając 50zł masz cały i to nawet z TRW. Nie mam przekonania, czy wymiana jednego elementu ma sens (zważywszy, że są na wcisk). Szkoda czasu i nerwów.
Pozdrawiam Sławek
("Nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić. Leżeć w trawie, liczyć chmury, gołym i wesołym być ..." - Ryszard Rynkowski)
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3