Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Zbych

Megane II phI Megane II - wymiana sworznia wahacza czy ca

Recommended Posts

waldek708    8

Jestem juz po wymianie sworznia,16€ i 20 minut roboty mechanika.Nie trzeba bylo wyciagac wachacza,zrobione wszystko na podnosniku.Dobry mechanik,pieniek i specjalne narzedzia.Wsumie zabawa :?:

Zbych    0

W oryginalny wahacz wprasowany jest sworzeń TRW. Po ocenie stanu wahacza zdecydowałem wymienić cały wahacz. Wymiana samego sworznia jest zasadna w przypadku kiedy pozostałe elementy wahacza są zdatne do eksploatacji. Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-05-17, 22:17 ]

Wrzucam kilka fotek z wymiany wahacza. Ogólnie, poszło gładko. Ważne - po odłączeniu sworznia uwaga na półoś, nie może wyjść ze skrzyni. Jakby co to pytać. Pozdrawiam, Zbych!

post-237-1208101438_thumb.jpg

szewos    0

Odgrzewam kotleta.

Muszę zmienić sworzeń wahacza, ale już nie wiem czy musze kupić o średnicy 16 czy 18 mm da się to sprawdzić bez zdejmowania wahacza? Sworzeń chcę kupić przez internet. Meganka z 2003r. 1.5dci

Megi98    2

Możesz też np zadzwonić do ASO, podać nr nadwozia i zapytać się jaki sworzeń będzie pasować do meg :->

karwo27    0

Jakiej firmy kupowaliście ten sworzeń?

Ile skasowali Was za wymianę?

sebak@op.pl    1

W ASO za wymianę 2 sworzni - 600zł (robota i części).

rexp    0

Wymieniałem niedawno w ASO oba. Sworzeń kupiłem za 40 PLN/szt ale za robociznę policzyli mi łącznie 270 PLN.

Oczywiście gadka, że muszą zdjąć wahacz a to wymaga ble... ble... i dlatego tak drogo

Sprawdziłem i nikt wahacza nie ruszał więc wymiana na samochodzie, a sam już wiem, że tak bez problemu się da.

Pytałem w okolicznym warsztacie to chcą 60 ( ale netto )za sztukę.

Andrzej88    0

można wymienić sworzeń wachacza nie wyjmójac wachacza.wymontować wachacz,to jest bardzo durzo pracy. :mrgreen:

koszt wymiany jednego sworznia to 50pl

Zapamiętaj wahacz, dużo, wyjmując

aniewa    131

Przy okazji edycji postu mogłeś zerknąć na pisownię :mrgreen:

hudy1    0

ANDRZEJU! Rety, rety jeju! Wiesz przynajmniej co to edytor tekstu? Ręce mi opadły. :mrgreen:

gtszudi    0

przy demontazu wachacza nie ma duzo roboty , trzeba jedynie miec klucz 18 , 13 , 16 , i najlepiej ich plaskie odpowiedniki , duzy mlotek i to wlasciwie wszystko.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Następny :mrgreen:

P_r_z_e_m_o

aniewa    131

Przemo - wahacz, dużo i wyjmując :mrgreen:

Robert_m    0

W zeszłym tygodniu wymieniałem 2 sworznie i 2 tuleje wahacza.

Sworznie lemforder, tuleje delphi.

Za całość w warszawie zapłaciłem 400 PLN z robocizna.

Rudolf    0

Odświeżę temat. Przymierzałem się do wymiany sworznia (na szarpaku ujawnił się niewielki luz). Zaprzyjaźniony mechanik (kuzyn) zdjął koło i... zaniemówił. Na pierwszy rzut oka stwierdził, że belka do zdjęcia wahacz na zewnątrz, itd... Ale z tego co widzę tutaj na forum, to da się wymienić bez wyciągania wahacza. Drodzy koledzy bądźcie moimi przewodnikami. Jakieś magiczne ściągacze są potrzebne czy "cuś". A czego użyć do wciśnięcia nowej sztuki? Mam juz kupiony sworzeń TRW, pozostaje sprawić, by trafił do auta...

aniewa    131

Miesiąc temu sam wymieniałem sworznie. Oczywiście bez demontażu wahacza. Oryginalne trw wytrzymały ponad 7 lat. Założylem również trw. Wymiana jednego zajmuje ok. godziny. Wystarczy zdjąć koło, rozłączyć końcówkę drążka kierowniczego i łącznik stabilizarora. No i oczywiście wybić sworzeń wachacza z zwrotnicy. Próbowałem najpierw zrobić to za pomocą ściągacza ale mój ściągacz nie za bardzo chciał współpracować. Bardzo pomocny okazał się duży młotek i odpowiednie tulejki np. ze starych łożysk i rurka o odpowiedniej średnicy. Zwrotnicę odsuń na bok i będziesz miał dobre doście do sworznia. Pod wahacz podstawiłem rurę o średnicy deko większej od spodu sworznia i z góry potraktowałem go porządnie młotkiem tak że wyskoczył z wahacza. Montaż - po wstępnym umocowaniu sworznia w wahaczu podłożyłem pod sworzeń rurkę o średnicy jak dół sworznia i z góry nabijałem waczacz ale już bardziej delikatnie uważając by sworzeń się nie przekosił. Sworzeń należy wbić maksymalnie głęboka by zmieścił się dołączony do zestawu pierścień segera.