Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - wymiana sworznia wahacza czy ca


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz po wymianie sworznia,16€ i 20 minut roboty mechanika.Nie trzeba bylo wyciagac wachacza,zrobione wszystko na podnosniku.Dobry mechanik,pieniek i specjalne narzedzia.Wsumie zabawa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W oryginalny wahacz wprasowany jest sworzeń TRW. Po ocenie stanu wahacza zdecydowałem wymienić cały wahacz. Wymiana samego sworznia jest zasadna w przypadku kiedy pozostałe elementy wahacza są zdatne do eksploatacji. Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2008-05-17, 22:17 ]

Wrzucam kilka fotek z wymiany wahacza. Ogólnie, poszło gładko. Ważne - po odłączeniu sworznia uwaga na półoś, nie może wyjść ze skrzyni. Jakby co to pytać. Pozdrawiam, Zbych!

post-237-1208101438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta.

Muszę zmienić sworzeń wahacza, ale już nie wiem czy musze kupić o średnicy 16 czy 18 mm da się to sprawdzić bez zdejmowania wahacza? Sworzeń chcę kupić przez internet. Meganka z 2003r. 1.5dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wymieniałem niedawno w ASO oba. Sworzeń kupiłem za 40 PLN/szt ale za robociznę policzyli mi łącznie 270 PLN.

Oczywiście gadka, że muszą zdjąć wahacz a to wymaga ble... ble... i dlatego tak drogo

Sprawdziłem i nikt wahacza nie ruszał więc wymiana na samochodzie, a sam już wiem, że tak bez problemu się da.

Pytałem w okolicznym warsztacie to chcą 60 ( ale netto )za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przy demontazu wachacza nie ma duzo roboty , trzeba jedynie miec klucz 18 , 13 , 16 , i najlepiej ich plaskie odpowiedniki , duzy mlotek i to wlasciwie wszystko.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Następny :mrgreen:

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat. Przymierzałem się do wymiany sworznia (na szarpaku ujawnił się niewielki luz). Zaprzyjaźniony mechanik (kuzyn) zdjął koło i... zaniemówił. Na pierwszy rzut oka stwierdził, że belka do zdjęcia wahacz na zewnątrz, itd... Ale z tego co widzę tutaj na forum, to da się wymienić bez wyciągania wahacza. Drodzy koledzy bądźcie moimi przewodnikami. Jakieś magiczne ściągacze są potrzebne czy "cuś". A czego użyć do wciśnięcia nowej sztuki? Mam juz kupiony sworzeń TRW, pozostaje sprawić, by trafił do auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu sam wymieniałem sworznie. Oczywiście bez demontażu wahacza. Oryginalne trw wytrzymały ponad 7 lat. Założylem również trw. Wymiana jednego zajmuje ok. godziny. Wystarczy zdjąć koło, rozłączyć końcówkę drążka kierowniczego i łącznik stabilizarora. No i oczywiście wybić sworzeń wachacza z zwrotnicy. Próbowałem najpierw zrobić to za pomocą ściągacza ale mój ściągacz nie za bardzo chciał współpracować. Bardzo pomocny okazał się duży młotek i odpowiednie tulejki np. ze starych łożysk i rurka o odpowiedniej średnicy. Zwrotnicę odsuń na bok i będziesz miał dobre doście do sworznia. Pod wahacz podstawiłem rurę o średnicy deko większej od spodu sworznia i z góry potraktowałem go porządnie młotkiem tak że wyskoczył z wahacza. Montaż - po wstępnym umocowaniu sworznia w wahaczu podłożyłem pod sworzeń rurkę o średnicy jak dół sworznia i z góry nabijałem waczacz ale już bardziej delikatnie uważając by sworzeń się nie przekosił. Sworzeń należy wbić maksymalnie głęboka by zmieścił się dołączony do zestawu pierścień segera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!