Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ubytki oleju 1.5dci


tomitomi5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze ktos bedzie umial odpowiedziec na moje pytanie,czy ubytki oleju w ilosci okolo 1 litra na 1000 km, przy predkosci okolo 140/150km/h [autostrada] to jest normalne zjawisko? Silnik 1.5dci 101km, przebieg 380 tys.

Dodam, ze auto nie dymi, odpalaniem nie ma problemow, ostatnio zrobiona turbina, bo podejrzenie na nią padało ,ale bez skutku. Turbina jest sucha dolot tez, ostatnio zdiolem weża z odmy i go poprostu luzem zostawilem, zero oleju, moze minimalnie troche cos tam rozbryzgło na odcinku okolo 3 tys km i przy duzych predkosciach. Jak jezdze wolniej oleju tak nie ubywa.

Auto od poczatku jest zalewane olejem wczesniej Elf excellium DID 5W30, ale teraz juz go nie ma i jest zalewany ELF900 DID 5W30. Jestem drugim wlascicielem auta i znam je od poczatku, sam przejechalem nim okolo 200 tys bez wiekszych problemow. Olej wymieniam co 10 tysiecy, ogolnie co miesiac bo tyle to auto robi kilometrow.

Dodam, ze tak do 340tys. starczalo oleju od wymiany do wymiany, nic nie mosialem dolewac, tylko, ze to moglbyc jeszcze ELF Excellium DID 5W30, teraz jest ten zamiennik i moze dlatego znika.

Zauwazylem jeszcze jak jest kolektor wydechowy przykrecony do bloku silnika to z pod uszczelki pierwszego cylindra tak jakby sie saczyl olej, oczywiscie chodzi o lączenie kolektor wydechowy - blok, tam nie powinno byc oleju w sumie bo to wyjscie spalin. Moze ktos z was mial podobny przypadek.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megi 2 to może być norma.

Ja jeżdżąc M2 GT przeżyłem szok, jak po przejechaniu 8 tys km , podczas jazdy zapaliła się kontrolka braku oleju.

Ogólnie to trzeba się przygotować , no to, że silniki dci w starszej wersji biorą olej .... i się rozrywają .

W mojej obecnej M3 pomiędzy przeglądami poziom oleju spada o 3-4 mm na bagnecie, wprost nie mogę w to uwierzyć.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trzeba się przygotować , no to, że silniki dci w starszej wersji biorą olej .... i się rozrywają .

no to w mojej wersji 101 KM bierze 1 litr na 10 kkm, i nie wiem, na podstawie czego takie twierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!