Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wiem, że temat był już poruszany na forum, jednak urwał się w momencie, który mnie najbardziej interesuje. Otóż zajrzałem sobie do miejsca, gdzie montuje się głośniki wysokotonowe w konsoli auta z przodu i okazało się, że czego się spodziewałem, nie mam ich zamontowanych u siebie.. Czego się jednak nie spodziewałem nie mam też zostawionych fabrycznie kabli żeby takie głośniczki ewentualnie podłączyć. Poprzedni temat skończył się na etapie rozkminy co trzeba zrobić aby takową instalację dołożyć bez potrzeby rozbierania całej konsoli i... No właśnie może wiecie już co trzeba zrobić, w poprzednim temacie doczytałem, że można kable pociągnąć z głośników przednich drzwiowych, czy wiecie może coś bliżej w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolega Cinas :) Skarb mieć takiego forumowicza.. Szkoda, że nie zapytałem jak byłem osobiście ale w sumie dopiero zapoznaję się z autem i oczywiście pomysłów kupa.. Planuję także wygłuszenie drzwi i bagażnika ale wszystko po kolei :) Czy jest szansa na małą instrukcję krok po kroku co trzeba zrobić? Na razie po podważeniu (nawet nie udało mi się ściągnąć) zaślepki głośniczka widzę, że jest bardzo mało miejsca i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.. Czy żeby podłączyć te małe tweetery do przednich głośników muszę ściągać boki z drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej przechnąć coś sztywnego w dół otworu po głośniczku i wyjdzie dołem , ewentualnie zdjąć boczne zaślepki z deski i tam się wydostać

Podłączyć się pod przewody co ida do drzwi są to piny A5 i A6 w obu drzwiach

Pin A6 do pinu 1 głośniczka , pin A5 do pinu 2 głośniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jakoś poradzić.. Nie widzę tego przepychania w dół, póki co bo włożeniu ręki wymacałem, że otwór "zjeżdża" w dół w stronę maski samochodu ale może to być moje subiektywne odczucie.. Postaram się jakoś ściągnąć zaślepkę głośniczka i zajrzeć do środka jak to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że marudzę ale jeżeli byłaby możliwość przybliżenia nomenklatury pin A5 i A6 będę bardzo wdzięczny. Niestety z elektryki jestem kompletna noga i nie orientuję się w ogóle w tego typu nazewnictwie.. Nasuwa się pytanie po co w takim razie zabieram się za to sam ale jestem żądny wiedzy i nowych umiejętności :)

 

Dodano: 18 gru 2014 - 14:18

W końcu samemu udało mi się wymienić kierownicę i tunel środkowy dzięki pomocy z forum, także w tym przypadku też myślę, że jakoś sobie poradzę. Jedyna szkoda, że nie ma kogoś kto już to robił i poratowałby jakąś dokumentacją zdjęciową, niestety jestem wzrokowcem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3 namierzyłem na dołączonym schemacie, rozumiem że jest to ta kostka drzwiowa, gdzie należy się wpiąć? Nie mogę znaleźć złącza R4.. Sorry wielkie za te pytania, bo pewnie wydają się głupie ale naprawdę jestem laikiem, który próbuje się sam coś nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk, Marcinie kiedy możemy przymierzyć się do tego doświetlania (wg Twojego patentu ew z dodatkowym przekaźnikiem by odpalały oba halogeny przy cofaniu) + pdc przód w mojej MIII.

Temat nam się ślizga przez braki dostępności tej wiązki pdc i Twoje zapracowanie ale jak ostatnio pisałem grzecznie czekam na Twój znak sygnał :rolleyes:

Tymczasem pozdrawiam świąteczno - noworocznie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!