Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megane 3 1,5 dci


obcy31lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje maganki 3, Szukałem benzyniaka, ale nic ciekawego w kwocie, która mogę przeznaczyć (25000 pln) nie znalazłem (to co oglądałem to tylko szrot) i widzę, że benzynie będzie ciężko kupić w tych pieniądzach. Czytając wasze forum znalazłem wątek o po flotowych i znalazłem coś takiego :

 

http://aukcje.efl.pl/SzczegolyAukcji.aspx?id=75822

 

Trochę obawiam się tylko silnika 1,5 dci naczytałem się na forach różnych informacji i są bardzo różne, co sadzicie? i co doradzicie. Dodam ze jeżdżę benzyniakiem + gaz i z dieslem nie miałem za wiele wspólnego a nie chciałbym się naciąć na dodatkowe bardzo wysokie koszty.

Z tego, co wyczytałem to ta wersja nie ma filtra cząstek stałych i dwumasy?

Najbardziej mi zależy na opiniach użytkowników tego silnika. Czego mogę się spodziewać i jak się to sprawuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Kluczyki: 1 sztuka (karta magnetyczna)." - ciekawe czemu tylko jeden, potencjalnie niektórzy ubezpieczyciele mogą nie chcieć sprzedać polisy AC, dorobienie karty może trochę kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jak na autko poflotowe raczej realny. REP-y szczególnie ci z farmacji czy kosmetyków są w stanie wykręcić rocznie i 50 kkm. Flotowa przeszłość ma dodatkowo tę zaletę, że auta są serwisowane w ASO więc możesz prawie na 100% poznać historię pojazdu. Napisałem prawie bo wciąż w Polandii obowiązuje praktyka niewpisywania napraw blacharsko-lakierniczych wykonywanych w ASO do książek serwisowych - wiem co piszę bo służbowo też jeżdżę Renatą i była przyznaję jedna przygoda (nieudany test łosia), o której nic nie wpisano w książkę(!?) - nie mój cyrk, nie moja Renata wieć się o to nie upominałem. Jeśli chodzi o dorobienie karty to są dwa wyjścia:

1. krwiopijcy z ASO : zamawiając kartę wpłacasz zaliczkę ok 250 zł..... czekasz do 3 tygodni i (uwaga!) z Francji przysyłają do ASO zamówioną przez Ciebie kartę- przy odbiorze dopłacasz do łącznej kwoty... trzymaj się fotela 940zł !!! Masz kartę i węża w kieszeni;

2. Specjaliści (nie ma ich wielu do MIII) z Morzewa, firma Electric Cars tam karta z zaprogramowaniem kosztuje 400zł - może być sporo taniej ale to mój patent więc ew pytanie na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty nie będę się wymądrzał bo nie mam wiedzy na ten temat. Jeżeli chodzi o ocenę samego auta to napiszę na bazie własnych doświadczeń: sam miesiąc temu kupiłem dla żony Megane III poflotowe z silnikiem 1,5 Dci z tym, że 90 KM w kombi. Na dzień dzisiejszy mogę napisać, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Też nigdy nie jeździliśmy dieslem ale kwestia przyzwyczajenia się do sprzęgła i samego obchodzenia się z silnikiem nie jest jakaś wymagająca. Jak było poruszane wiele razy na forum na pewno ten silnik wymaga większej uwagi niż benzyna w sensie wymian oleju i lania dobrego paliwa ale tak to nie ma z nim najmniejszego problemu. Zaskoczony byłem pozytywnie, że jest bardzo cichy, diesel kojarzył mi się zawsze z głośno pracującym odgłosem traktora a tu miło się zaskoczyłem. Spalanie w mieście wychodzi nam poniżej 6 litrów, średnio 5,5 - 5,8 wg wskazań komputera więc z tej strony na pewno jest super jeżeli chodzi o silnik. Jak kolega wyżej napisał auto poflotowe ma w większości przypadków rzetelnie prowadzoną książkę serwisową, w moim przypadku tak było. Przed zakupem byłem w ASO i pięknie wszystko mi wyświetlili także mogłem być prawie pewny (wiadomo, że 100% nigdy nie ma), że nie kupuję składaka po jakimś dzwonie i tu widzę kolejny duuuży plus zakupu takiego auta. Szczerze mówiąc zabierając się za poszukiwanie miałem na uwadze tylko samochody kupione w polskiej sieci dystrybucji i taki też wybrałem do ostatecznego zakupu, chociaż w moim przypadku zdaję sobie sprawę, że pewnie sprowadzone w pieniądzach, które zapłaciłem miałbym na pełnym wypasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię, każdy ma swoje podejście do zakupu auta. Jedni wolą kupić sprowadzone po stłuczce i zrobione ale na bogatym wyposażeniu a inni, do których ja się zaliczam, wolą pewniaka nawet kosztem słabszego silnika i biedniejszej wersji w środku. Swoją drogą kupiłem i nie żałuję a jak się okazało dołożenie tunelu środkowego, wymiana kierownicy i uruchomienie tempomatu (instalację miałem fabryczną tyle, że zaślepioną) jest bezproblemowa i kosztowała w sumie 400 zł. Moim zdaniem się opłaca, chociaż odbiegam trochę od tematu, auto które chce kupić nasz rozmówca widzę, że ma wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczytałem się na forach różnych informacji

Większość odnosi się do poprzedniej generacji tego silnika, obecna to zupełnie coś innego.

 

Z tego, co wyczytałem to ta wersja nie ma filtra cząstek stałych i dwumasy?

Z opisu wynika, że to wersja 110KM czyli ma FAP i dwumasę.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenne uwagi,

skoro ma fap to odpuszczę (głównie jeżdżę w mieście 15-18 tysięcy rocznie), bo doczytałem dokładniej, że wersja 86 KM nie ma fap i dwumasy i będe szukał taka wersję lub benzyniaka 1,6. Czytałem też odnośnie wtryskiwaczy, że są dwa rodzaje?

które ją mniej problematyczne? i po czym poznać jakie są w danym modelu. A dokładniej czy w wersji 86 KM też występują oba modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!