Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek w drzwiach raz działa, raz nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Zamek w tylnych drzwiach nie zawsze reaguje na pilota. Czasem zamyka się, czasem nie. Migacze się włączają więc chyba przyczyny elektryczne należy wykluczyć. Nie wiem co to za konstrukcja. Można to bez większego ryzyka rozebrać? Jaka może być przyczyna takiego działania zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Raz drzwi były zamknięte po wciśnięciu przycisku centralnego a raz nie. Przyczyna takiego działania była spowodowana strasznie zabrudzonym zamkiem. Kurz zebrał się w mechanizmach i siłownik raz ruszył a raz nie.Działanie jest następujące.

wersja dla Leniucha:

idziesz do sklepu i kupujesz preparat CX-80 i psikasz w otwory zamka. to znaczy zapadka(ruszając ją znajdziesz otwory zamka) i do mechanizmu zabezpieczającego dla dzieci przesuwając go w prawo i w lewo i psikając preparatem.

Wersja LUX

-znajdujesz na forum lub na serwerze PIKURA manulal jak ściągnąć boczki po czym stosujesz się do jego zaleceń i je ściągasz.

-wykręcasz trzy śruby(TORX) trzymające zamek widoczne po otwarciu drzwi

-wyciągasz z mocowań plastiki trzymające druty od klamki i rygla

-odkręcasz śrubkę trzymającą prowadnice szyby co ułatwi wyciągnięcie mechanizmu zamka

-odkręcasz dwie nakrętki trzymające klamkę( klucz 10)

-i wyciągasz mechanizm( wcześniej trzeba odłączyć klamkę od mechanizmu zamka-jest to na wkręcie który się wciska w blaszkę)

I mechanizm jak po gimnastykujesz nim to masz na wierzchu. Ja odgiąłem też trochę blachy drzwi żeby lepiej wyszedł a jest na tyle elastyczna więc nic się nie stanie.

Jak już masz zamek w rękach i odłączyłeś kable zasilające od siłownika to do ręki CX-80 i psikasz po mechanizmach dokładnie je czyszcząc. wszystko trzeba rozruszać i psikać.Możesz dla pewności przeczyścić styki w kostkach siłownika centralnego i bolce zasilające siłownik. Następnie wszystko składasz do kupy wykonując czynności na odwrót I ja w tym momencie cieszyłem się sprawnie działającym zamkiem ;-) .

POWODZENIA :(

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[przeniesiono]

Witam

Mam magene 1,4 1998 rok.Mam problem z tylnymi drzwiami nie otwieraj sie ani z zewnątrz ani od środka.Zdjąłem już tapicerkę ,wyrzuciłem plastikowa osłonę zamka,zdemontowałem centralny zamek oraz klamkę ale i tak nie mogę znaleźć punktu w który mógłbym włożyć śrubokręt i podważyć zapadkę zamka aby otworzyć drzwi.Spędziłem dzisiaj na tym chyba ze 3 godziny i dalej jestem w martwym punkcie.

Jeżeli ktokolwiek miał ten problem ze swoim samochodem lub wie jak rozwiązać serdecznie proszę o pomoc

 

Zgodnie z pkt. 6 REGULAMINU procedura jest taka: Nim założysz nowy temat sprawdzasz przez opcje "szukaj" czy już ktoś nie odpowiedział na pytanie, które chcesz zadać. To pierwsze i ostatnie upomnienie. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już ktoś miał już taki problem. opisałem część tutaj: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=52160...ighlight=#52160

drzwi otworzyłem ciągnąc do dołu drut idący od klamki do zamka bo stary się rozłączył jakimś cudem. wszystko piskałem CX bo zablokował to wszystko brud. możesz ciągnąć też za druta od klamki wewnętrznej. złap go kombinerkami i ciągnij mocno do przodu parę razy a powinno się ruszyć. pamiętaj że jak pociągniesz za ten drut to drzwi trzeba popchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie, psikanie wd40 do zamka, raczej nie pomogło (chyba że tego trzeba fest dużo wpsikać) , przeczyściłem styki w kostce drzwiach i zero poprawy. Otwiera idealnie, ale nie chce zamykać (przednie drzwi pasażera). Zostaje mi tylko rozebranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!