Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mikrofon zestawu głośnomówiącego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Kolejny post wynikający z moich ciągłej eksploracji auta :) Otóż poczytałem kilka Waszych tematów i wiem, że opłaca się wymienić standardowe radio CD na takie z BT. Teraz pytanie bo trochę jestem zmylony, otóż w słupkach mam zamontowane wystające mikrofony (chyba??) od zestawu głośnomówiącego, taki jest mój wniosek bazując na tym co widziałem w innych autach. Na forum znalazłem informację, że mikrofon w Megane III jest w podsufitce, koło lampki. I tu moje pytanko do bardziej obeznanych użytkowników: czy fakt istnienia w moim aucie tych mikrofonów świadczy o tym, że mam przygotowaną instalację pod zestaw głośnomówiący i wystarczy, że dokupię radio, które taki zestaw obsługuje? No i oczywiście czy nie mylę się co do przeznaczenia tych mikrofonów, dla pewności załączam zdjęcia

post-76197-0-25429600-1419079352_thumb.jpg

post-76197-0-87128400-1419079357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz mikrofonu w podsufitce to nie jest dużym kłopotem dołożyć oryginalny. Ja kupiłem z Daci - jest taki sam jak w renault (ale tańszy :?: ). W części aut od strony wnętrza kabiny jest element plastykowy ze schowkiem na okulary, a w części nie. U mnie nie było, ale księgowi na szczęście zapomnieli usunąć palstykową część znajdującą się powyżej podsufitki, a służącą m.in. do montażu mikrofonu.

post-67575-0-15283200-1419103151_thumb.jpg post-67575-0-66342700-1419103165_thumb.jpg

Te czujki ultradźwiękowe nie powinny być przyczepione do słupka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, dzięki za podpowiedzi i zdjęcia. A możesz mnie pokierować jak w ogóle dobrać się do tego miejsca, gdzie montowany jest mikrofon? Chodzi mi o to jak umiejętnie, nie uszkadzając zdjąć tą część górnej podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demontujesz podsufitki. Wystarczy wyjac lampke oswietlenia wnetrza(jak do wymiany zarowki). I bez problemu wyczujesz miejsce pod mikrofon. Ostry nozyk i tniesz otwor od dolu, w sumie trudno cos zepsuc bo rant mikrofonu duzo maskuje :). Rownie latwo przeciagnac kabel do slupka bo jest sporo miejsca.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gitara :) Jestem właśnie po wymianie radia, wyświetlacza i pilota więc brakuje mi tylko mikrofonu. Faktycznie patrzyłem na Allegro i mikrofony do Dacii ale ze znaczkiem Renault są dużo tańsze. Znalazłem komplet wiązka + mikrofon za 60 zł. Mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć gdzie mam wpiąć wiązkę od mikrofonu? Czytałem, że gdzieś w słupku od strony pasażera jest miejsce..

 

Dodano: 04 sty 2015 - 18:09

Taki znalazłem, chyba będzie pasować

 

http://allegro.pl/mikrofon-samochodowy-dacia-sandero-ii-2-283128032r-i4955717133.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz wiazke pod mikrofon to bedzie zakonczona w slupku - chyba kierowcy. Ja nie mialem i robilem cala az do radia. Uwazaj z demontazem oslony slupka, ja sie zsuwa a nie jest na wczepy. Druga sprawa to mikrofon, ja mialem jeszcze taka biala podkladke ktora blokowala go po wlozeniu do podsufitki, ale ja powinienes bez problemu czyms zastapic.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowałem się tym, że kable do lampki w Renault idą stroną kierowcy, a wiązka z Daci ma połączone kable mikrofonu i lampki, a przynajmniej ja taką miałem.

 

PS.

Wcześniejsze literówki wynikały z pisania postów na komórce z autokorektą angielska... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Cinas

Dawno Cię nie męczyłem ale muszę się pochwalić, że zainstalowałem od podstaw mikrofon do zestawu głośnomówiącego. Ponieważ czytałem, że pisałeś w tym temacie i pewnie wiesz jak to zrobić to chciałbym się podpytać o dwie rzeczy:

1. Gdzie w ustawieniach radia można ustawić czułość mikrofonu (nigdzie nie mogę namierzyć)?

2. Jak rozebrać mikrofon żeby się dostać do pokrętła ustawiania czułości w samym mikrofonie (pisałeś, że jest taka możliwość)?

Strasznie słabo mnie słychać podczas jazdy więc podejrzewam, że czułość nie jest wystarczająca. Jak zwykle dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!