Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kodowanie karty Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Po spędzeniu wielu godzin w poszukiwaniu rozwiązania problemu, i przeczytaniu wielu postów pod tytułem nie da się lub u mnie się da za 200zł postanowiłem założyć własny temat, który w konsekwencji doprowadzi do powstania instrukcji jak za pomocom CANCLIP zaprogramować kartę do Samochodu MEGANE II PH II.

 

To co udało mi się ustalić:

1) Potrzebna jest nowa karta lub wyczyszczona. Nową można kupić na e bayu za około 120 zł lub można samemu wyczyścić używaną kartę wstawiając prekodowany transponder. Koszt karta 60zł nowa obudowa 40zł transponder 40zł. Lub kupić używaną wyczyszczoną kartę za 250 zł

2) Żeby zaprogramować kartę clipem należy posiadać kody wejścia wyjścia i pin code.

 

 

Procedura uzyskania kodów pin:

znalazłem na stronie http://mhhauto.com/Thread-Reanult-pin-extractor-can-clip-Renault-How-to-usage?page=2

 

 

1, Przejdź do modułu UCH i kliknij menu naprawy na górze ekranu. Wybierz konfiguracje. Następnie wybierz SC003 zamiennych. Pojawi się pytanie o kod (5938). To daje UCH kody szesnastkowe. Musisz napisać po bajtowych liczbach 18 00 za - 23, aby uzyskać numer ISK. Niektóre modele potrzebują 24 bajtów. (chyba chodzi o to aby z kratek od 18 do 23 odczytać ISK)

 

2 Użyj PIN EXTRACTOR 2 i wybierz ISK. Wybierz swój samochód z rozwijanego menu. Wpisz swój numer ISK w puste pola. Kliknij „ISK to pin”. Daje to kod PIN do pojazdu.

 

3 Następnie wróć do UCH i sprawdź vin zapisany w UCH .Kliknij menu na górze ”repair menu” i wybierz high security programming .Następnie kliknij przydział kart SC006. Przejść przez ten proces na koniec to daje outcode.

 

4 Idź do PIN EXTRACTOR 2 wybrać clip i wpisać numer vin , outcode i kod pin . Otrzymacie incode i idziesz dalej.

 

I teraz prośba czy ktoś może to przetestować ja CANCLIPA niestety nie mam i nie mam jak.

 

Program PIN EXTRACTOR 2 można pobrać z strony www.mhhauto.com po zalogowaniu kasują 10 dolców za rejestrację. Lub w wersji 1 z chomika.

Pod linkiem http://letitbit.net/download/37264.384e3bafaff5f4d3336294d40421/Renault_pin_extractor_full.zip.html znalazłem działający program wraz z instrukcją po polsku.

Co prawda instaluje się jakieś dziadostwo do pobierania plików ale bez problemu mogłem to odinstalować po pobraniu pliku.

 

 

 

Będąc cały czas podpiętym CANCLIPEM

Pkt. 1 i 3 robimy w programie CANCLIP

Pkt. 2 i 4 wykonujemy w programie PIN EXTRACTOR

Edytowane przez jaceknowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam cała procedura dopisania czystej karty jest na forum Laguny http://renaultlaguna.pl/forum/topic/115920-przyuczenie-kart-clipem-lii-phiphii/ (trzeba się zarejestrować) procedura działa w 100% dziś dopisałem czystą kartę do swojej Laguny po lifcie z 2006r ale mam także w domu grand scenica i megane II i najważniejsze pytanie czy kod 5938 także zadziała z megane i scenikiem żeby wyciągnąć kod ISK. Transponder kupiłem na znanym portalu aukcyjnym od użytkownika Ren_Car. Jeżeli już ktoś dopisywał czystą kartę do Megi lub Scenica clipem to proszę o potwierdzenie że kod jest poprawny. Za pomocą programu DDT2000 także się da. Zachęcam do lektury na forum laguny. A jak ktoś potrzebuje sprawdzony pin extractor to pisać.

Wiem już że kodem 5938 dokodujemy karte do megane II, scenic II oraz Espace IV koledzy z forum laguny dodali rzeczową odpowiedz pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chcesz z systemem HF, musisz kupić taką z HF. Jak nie chcesz w zapasowej HF, możesz kupić zwykłą.

 

 

i nie kupuj używanych, bo taką możesz sobie w buty wsadzić chyba że została wyczyszczona (nie dotyczy HF, bo tej nie wyczyścisz poza drobnymi wyjątkami ale takie są generalnie niespotykane). HF generalnie tylko nowa

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kodował ktoś karty w Megane II phII ? Z tego co widzę wszystkie manuale w sieci (jak też ten powyżej) dotyczą Megane II ph I.

 

Problem zaczyna się już na samym początku, na generowaniu kodu PIN na podstawie ISK.

Może ktoś zna inne sposoby na wygenerowanie kodu PIN?

Czy moduł immo jest inny w ph I i ph II?

 

Nie miałem dzisiaj czasu na dłuższe testy różnych kombinacji kodów, a to za każdym razem trzeba przechodzić całą procedurę z kartami od nowa... Pewnie w weekend dopiero do tego usiądę dalej, ale super by było gdyby ktoś miał już doświadczenia i był w stanie się nimi podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz to jakimś programem (i sprzętem) do flashowania ecu, czy clip/reprog?

 

Z tego co czytam jest to zakodowane w pamięci 24c02, z którym można się komunikować po i2c - jednak nie podoba mi się motyw wyciągania komputera i scalaka z samochodu.

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedynie póki co Renault Explorer, jednak jego cena faktycznie jest zbyt duża na własny użytek.

Szkoda, że chińczycy nie mają jego podróbki...

 

Szukam nadal innego sposobu na odczytanie kodu PIN, albo kalkulatora który policzy kod do kodowania kluczyków na podstawie TYLKO kodu który wyświetla Clip i VIN podczas programowania karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A gdyby wyjął uch jest tam chyba motorola 912 i ją przeczytał .Dump wrzucił do programu pin extrakctor-da radę .Druga opcja to sterownik silnika opcja teoretycznie łatwiejsza bo pamiątka tylko czym ewentualnie przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!