Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kodowanie karty Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam pytanie. Do swojej Megany mam tylko jedną kartę HF, udało mi się kupić drugą używaną tanią ale mimo że sprzedający mówił że to wersja HF to jakoś nie chce mi się w to wierzyć. W każdym razie przesłał mi ją razem z czytnikiem i modułem BSI na którym pisze UCH N2 - to chyba oznacza że to zwykła karta? Czy mimo to dałoby się ją dopisać jaką drugą zapasową do mojego samochodu? Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N2 nie jest wyznacznikiem posiadania HF. Trzeba by na czytniku Hitag2 sprawdzić jaki jest w niej transponder i czy wogóle jest w pełni sprawna.

Kolejna sprawa to to, że nie dopiszesz tej karty bez jej wyczyszczenia do swojego auta. Dobra wiadomość jest taka, że masz od niej UCH (o ile rzeczywiście jest od niej). Dzięki tłeśemu jest możliwe jej wyczyszczenie. Mogę Ci to zrobić jeżeli wyślesz mi ją wraz z tym UCH. Jeżeli wyślesz mi także UCH od Twojego auta, mogę ją dopisać do Twojego. Odeślę zrobione wszystko.

 

Natomiast nieważne jak tanio to kupiłeś, tanie wykonanie tego wszystkiego nie będzie. Za koszt zbliżony do zrobienia nowej karty HF będziesz miał zrobioną dodatkową starą o ile się okaże, że jest sprawna i jest kartą HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakodowania kart polecam fnr 4 in 1.

Jest to chiński Klon Truecode od keyprogramers

Programuje karty z wyłączonym zapłonem.cala procedura trwa góra 2 min.

 

Edytowane przez Astma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten FNR 4-1 dopisuje nowe karty i starych mogę nadal używać czy stare będą nieaktywne?

Przyznam, że cena jest atrakcyjna i zakup tego i 2 kart to cena dorobienia najtańszym kosztem 1 karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym dopisaniu usuwa się wszystkie karty i wybiera które mają być dopisane.

Czyli musisz mieć obie karty (starą i nową) jak chcesz, żeby obie działały.

Jeśli chcesz jednorazowo zakodować sobie kartę (a nie chcesz w przyszłości obsługiwać większej ilości aut) to tańszą alternatywą będzie zakup ELMa 327 na BT opartego na picu 24k80.

Za jego pomocą też możesz przypisać kartę w MII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2018 o 08:09, krzysxx napisał:

Ale czy ten FNR 4-1 dopisuje nowe karty i starych mogę nadal używać czy stare będą nieaktywne?

Przyznam, że cena jest atrakcyjna i zakup tego i 2 kart to cena dorobienia najtańszym kosztem 1 karty.

Będą działać wszystkie jakie przedstawisz podczas procedury kodowania nieważne czy tym kablem czy innymi urządzeniami do immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 22.12.2014 o 21:18, jaceknowy napisał:

Po spędzeniu wielu godzin w poszukiwaniu rozwiązania problemu, i przeczytaniu wielu postów pod tytułem nie da się lub u mnie się da za 200zł postanowiłem założyć własny temat, który w konsekwencji doprowadzi do powstania instrukcji jak za pomocom CANCLIP zaprogramować kartę do Samochodu MEGANE II PH II.

 

Procedura uzyskania kodów pin:

znalazłem na stronie http://mhhauto.com/Thread-Reanult-pin-extractor-can-clip-Renault-How-to-usage?page=2

 

 

1, Przejdź do modułu UCH i kliknij menu naprawy na górze ekranu. Wybierz konfiguracje. Następnie wybierz SC003 zamiennych. Pojawi się pytanie o kod (5938). To daje UCH kody szesnastkowe. Musisz napisać po bajtowych liczbach 18 00 za - 23, aby uzyskać numer ISK. Niektóre modele potrzebują 24 bajtów. (chyba chodzi o to aby z kratek od 18 do 23 odczytać ISK)

czy jest jakaś możliwość otrzymania ISK bez CAN CLIP ? 

Mówię tu o uzyskaniu ISK i dopisaniu karty w DDT4ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!