Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Renault Megan czy laguna ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zakupić Renault Megane lub renault laguna. Megane chcę kupić w roczniku (2003-2004) i jaki silnik benzyna czy diesel? Ogółem nie robię dużych kilometrów, gdzieś około 10 km dziennie, czasem zdarzą się dłuższe trasy po 400km, ale ceny benzyny nie są niskie prawie 5zł za litr? Czy może diesel oszczędny ale drogi w naprawach? A lagunę gdzieś tak 2001-2003. Budżet to około 10tyś zł. Co sądzicie o tych dwóch autach? Liczę na konkretne odpowiedzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz 10 km dziennie to szukaj benzyny i zagazuj ją w ostateczności. Ja robię 14-20km dziennie, miesięcznie wychodzi mi około 600-700km czyli spalam cały zbiornik paliwa do zapalenia się rezerwy. Czyli jak paliwo było po 5,70zł/l to płaciłem za 55l benzyny 313zł. Dzisiaj na Orlenie płaciłem za litr 4,69zł czyli za 55l zapłaciłem 258zł, a są jeszcze u mnie tańsze stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lagunę sobie odpuścić, bardzo mi się podoba laguna ale w ogóle jak z jej trwałością itp, kolega wyżej napisał królowa lawet. Nie chcę gazu, bo to jest nie porozumienie. Miałem dwa samochody w gazie i podziękuje same problemy! I jak kupować to albo diesel albo i wyłącznie sama benzyna. Gaz jest do kuchenki i do ogrzewania, i tak lepiej niech zostanie. A nie chcę kupować vw lub bmw, bo to są samochody dla mnie beznadziejne i jeżdzą nimi same gamonie bez polotu. Miałem renault megane scenic i jeździło mi się super. Ale że mam 20 lat to chcę coś w sedanie lub hatchbacku.

 

Dodano: 28 gru 2014 - 20:55

Jeżeli mogę zapytać to co z tymi przed liftingowymi lagunami? Co tam często tak pada? Niestety mnie nie stać na po liftowy samochód, myślałem, że za 10tyś kupię przyzwoitą lagunę. A pieniędzy nie na kradnę a po za tym nie chcę wydawać mnóstwa pieniędzy na samochód ponieważ niedługo będę chciał robić prawo jazdy kat.c tak więc będę miał wydatki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem pierwsze Laguny II z lat 2001-2003 były ponoć awaryjne, sypały się czytniki kart, czujniki ciśnienia w oponach, turbiny padały w dci stosunkowo szybko itp, z biegiem lat poprawiano jakość. Mam sąsiadów którzy mają Lagunę 1.9 dCi - jeden z 2004, inny sąsiad ma Lagunę 2005 1.9 dCi... też chwali, i jest okropnie zadowolony z niej w stosunku do Mercedesa ML 400 CDI... w którym aż 6 razy wymieniał automatyczną skrzynię biegów.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na necie o przypadłościach laguny drugiej generacji. Jest to auto szczególnie nie dopracowane. I jeżeli chcesz zrobić prawo jazdy kat C (ok 2000zł za sam kurs plus egzamin) plus kwalifikację, a masz 20 lat, to bardzo dużo kasy Ciebie będzie to kosztować. Szczególnie kwalifikacja wstępna zwykła 6tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!