Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki samochod wybrać ...


impio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już za sobą pierwszą przejażdżkę insignia i jest ok, ale ciężko wydać opinie po 10km, jedno co można powiedzieć to to, że jest ładna i miejsca jest OK.

 

Kolejny dylemat: laguna vs insignia ? czy warto dopłacić do insigni ? w czym laguna jest lepsza? nie jest łatwo kupić samochód :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście laguna jest brzydka. Może i prezentuje sobą odmienny styl, ale nadal uważam, że żadne auta nie są w stanie dorównać jakością wykończenia audi i bmw a już na pewno nie renault. Wolałbym kupić np. takie BMW z 2007 r. http://otomoto.pl/bmw-520-d-07r-lift-xenon-aso-bmw-C34179309.html niż lagunę z 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jakości wykonania audi i BMW w prównaniu do renówki nie ma co porównywać to się zgodzę, ale jak porównamy te auta w momencie gdy są nowe to już inaczej wygląda. Gdy nowa laguna kosztuje ok 100tys zł, to BMW kosztuje pewnie ok 260-300 tys zł. Jak dla mnie spora różnica :) Cena zakupu nie jest jedyną różnicą, bo koszty serwisowania i eksploatacji też są odpowiednio wyższe.

Brat miał 530d z 2005 roku. Jak kupował, to chyba miała 4 lata. Cieszył się dwa razy - dopóki jeździła w miarę bezproblemowo, a drugi raz jak sprzedał. Jak się zaczęły problemy z elektryką, dpfem i resztą, to żeby ją doprowadzić do znośnego stanu wywalił tyle kasy, co ja na swoje wszystkie renówki od 2007 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo auto najwięcej traci na wartości w pierwszych 3-5 latach. Co do samego serwisu to niekoniecznie się zgodzę bo wszystkie obecnie produkowane auta posiadają masę elektroniki, dpfy, fapy, wielowahaczowe zawieszenia, dwumasy na sprzęgłach, paskach i bóg wie jakie jeszcze udogodnienia w celu pozyskania zysków na produkcji części. Wiele zależy od zaufanego mechanika, który zna się na rzeczy i specjalizuje się w danej marce. Jeżeli chodzi o elektronikę to jak wiadomo renault zawsze miało problemy z elektroniką, a od kilku lat mają ją także inne marki. Mam znajomego na ASO opla i ostatnio opowiadał jakie te nowe auta to shit. Największym problemem jest gnijąca elektryka, przez co później zaczynają się problemy. Patrząc jednak nawet pod kątem zwykłego użytkownika laika na grubość przewodów w renault to faktycznie producenci szukają oszczędności na wszystkim na czym się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz Panie i Panowie wszytko już na etapie projektowania ma określony czas użytkowania. Kiedyś światła mijania miały zasilanie przewodami minimum 1,5mm2, a teraz w megance są ok 0,5-0,8mm2. A napięcie wcale się nie zmienia i prądy pozostają te same. Instalacje są na skraju wytrzymałości elektrycznej robione, bez żadnego zapasu. Więc z biegiem czasu zaczynają się przepalać, wypalać, łamać przewody (słynny gumowy peszel). I wszystko jest projektowane aby wytrzymało gwarancję, a potem niech się właściciel martwi. Dla tych co jeszcze nie widzieli polecam ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakością wykończenia audi i bmw

Faktycznie "super" jakość, kierownica masakrycznie wytarta po "200kkm". Aż przykro patrzeć na to auto, szczególnie na słabe wnętrze, ale jak wiadomo każdy ma inny gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Uwielbiam porównanie jakości, samochodu za 100 tys. A samochodem za 350 tys. To ja też porównam, bmw ma gówniane wykończenie, w porównaniu do bentleya hehehe. Tak można wieki :D

A co do tematu, kolego teraz czas przejechać się laguną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzeć to BMW5 to juz wyższy segment ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu inna bajka

 

jak tylko będę mieć okazję przejadę się laguną, niestety patrząc po ogłoszeniach, ciężko będzie coś znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!