Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w temacie naprawy zamka w klapie od megane 2. Słychać jak mechanizm centralnego zamka pracuje ale nie jest w stanie otworzyć klapy. Pytałem w serwisie i powiedzieli mi że należy wymienić cały mechanizm zamka / koszt ok 260 zł/ ale czy to p;prawda? Proszę o poradę

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie objaw był ten sam - bagażnik otwierał się tylko od środka - w ASO zdiagnozowali przekaźnik (50zł) i wymienili go za niecałe 90zł. Z tego, co wiem, samego zamka nie trzeba było ruszać.

 

A możesz podpowiedzieć jak otworzyć od środka??

W serwisie mi powiedzieli o jakiejś folii, ale nic tam takiego nie widze.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jak otwiera się bagażnik od środka. Wiem tylko, że się da, bo widziałem, jak ktoś to robił - niestety jak zapytałem kolesia z ASO, jak to zrobił, odpowiedź brzmiała: "taka magiczna sztuczka". :mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna magiczna w osłonie zamka jest otwór na górze zamka po lewej stronie [jak jesteś w środku samochodu] trzeba drutem gwoździem przesunąć biały plasticzek zamek powinien odskoczyć. Osobiście radze wyjąć mikrowyłącznik otwierający klapę i na krótko zewrzeć przewody [sa dwa]. Mikrowyłącznik strasznie koroduje bo ma nieszczelną obudowę. Rozbierałem to wczoraj z tego samego powody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Próbował ktoś podpasować silniczek zamka od czegoś innego? Cały mechanizm u mnie wygląda bez zarzutu, styki czujnika otwarcia w porządku, jedynie silniczek nie ma mocy - po wciśnięciu przycisku klapy, tylko buczy przez moment i kończy się na tym, że muszę otwierać od środka.

 

20121221203422.th.jpg

20121221203437.th.jpg

 

Problem pojawił się nagle - wcześniej ani razu się tak nie stało.

 

EDIT: To jednak nie problem zamka - po podmianie na inny dzieje się to samo. Wie ktoś o którym przekaźniku pisał sartek kilka postów wyżej? Wiązkę klapy sprawdziłem i raczej wygląda na całą - z resztą elektryki w klapie wszystko w porządku: wycieraczka działa, światło STOP działa, podświetlenie rejestracji działa, czujnik otwarcia klapy w zamku też działa.

 

EDIT2: Przycisk otwierania klapy wprawdzie w środku suchy i czysty, ale styki troszkę zużyte - wystarczył mały kawałek papieru ściernego i parę minut pracy, żeby doprowadzić go do porządku :mrgreen: Na razie działa.

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Niestety ale nie udało mi się znaleźć tematu z podobnym problemem do mojego, więc piszę tutaj. U mnie występuje inny problem z zamkiem tylnej klapy. Zamek generalnie działa ale jeżeli jest włączony silnik to czasami (niestety coraz częściej :unsure: ) nie można otworzyć tylnej klapy - zamek nie reaguje na naciśnięcie. Trzeba wyłączyć silnik i czasami wyciągnąć kartę ze slotu i dopiero można otworzyć tylną klapę. Jest to strasznie denerwujące. Ptzy wyłączonym silniku klapa zawsze daje się otworzyć. Czym spowodowane jest takie zachowanie zamka? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

A u mnie jest jeszcze inny objaw. Wszystko działa okeij tylko jak samochód ma zły dzień to muszę kilka razy trzepnąć klapą zanim się zamknie. Druga kwestia to otwieranie, za każdym razem łapie dopiero za drugim razem. Zamek był sprawdzany i niby wszystko jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niby" to nie "na pewno" - najlepiej rozebrać zamek, wyczyścić i przesmarować ślimaka i zębatki oraz sprawdzić, czy coś się nie ułamało i nie blokuje.

 

Opis, jak rozebrać zamek jest choćby TUTAJ

 

Do smarowania najlepiej użyć tzw. białego smaru, który zachowuje swoje właściwości w szerokiej rozpiętości temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!