Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmyte światło soczewki - regeneracja czy nowe?


asz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie.

 

Mam problem z jakością światła mijania mojej Megane II. Reflektory soczewkowe, rocznik 2008.

Problem polega na tym, że prawe światło "bije" w krzaki i jest to światło rozmyte (nie ma wyraźnej granicy załamania światła tak jak w reflektorze lewym). Myślałem, że to kwestia regulacji, jednak próba regulacji w poziomie nie daje żadnego efektu widocznego na ścianie (około 7m odległości). Jak się mocno przypatrzyłem to widziałem granicę załamania reflektora prawego jednak było to bardzo słabo widoczne a światło skupiało się w "krzakach" rozmyte.

Pytanie brzmi czy regeneracja reflektora pomoże? (klosz, odbłyśnik itd)? Czy prawdopodobne są nieodwracalne uszkodzenia w reflektorze i lepiej zainwestować w nowy?

Z góry dzięki za sugestie.

Pozdr.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki Bosch kupione w Kauflandzie. To chyba nie jest wina żarówki bo skoro jeden reflektor dobrze świeci a drugi nie (przekładając żarówkę) to chyba wina reflektora jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pozostaje opuścić zderzak i zdemontować ten reflektor, by zobaczyć co tam się stało w mocowaniu żarówki. Potem dopiero podejmiesz decyzje co z tym dalej zrobić.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gojgien czyli jednak sugerujesz że to wina samego umiejscowienia żarówki będzie? Jaka jest szansa, że to może być na przykład wypalony odbłyśnik? Może być coś nie tak na samej soczewce? Patrząc na schemat budowy takiego reflektora wydawać by się mogło że to właśnie sama soczewka źle skupia światło

cięcie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak sugerujesz że to wina samego umiejscowienia żarówki będzie?

Sugeruję by to rozebrać i dokładnie popatrzeć do środka od tyłu. Na razie to wróżenie z fusów. Nie wydaje mi się jednak logicznym, by reflektory będące z tego samego auta i z tego samego okresu produkcji i montażu wypalały się z taką różnicą.

Bardziej prawdopodobnym się wydaje popsute mocowanie żarówki, bo sama wymiana jest tylko na wyczucie, bez wizualnej kontroli tego co się robi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu wychodziły 2 rodzaje soczewek, Valeo i AL . Valeo miało mocowanie złączone (zlane) z całym odbłyśnikiem, a wersja AL miała odbłyśnik i mocowanie żarówki dokładane (gdzie mocowanie żarówki tzn gniazdo idzie zdemontować i sam odbłyśnik regenerować). Gniazdo takie mocowane jest do odbłyśnika na 3 ząbki i zagięte. W tej wersji AL ruszając gniazdo zobaczysz czy jest luźne czy nie, wystarczy 1 ząbek urwany i gniazdo jest nie stabilne. W wersji Valeo robiąc przeróbkę, Angielską na EU laik soczewkę uszkodzi. Nie widząc za bardzo reflektora ani rzutu światła nie umiem ci doradzić na czym polega twój problem. Ale wiesz mi, że źle włożona/zamocowana żarówka już jest taka właśnie reakcja co opisujesz, aczkolwiek zawsze można się pomylić, już dużo widziałem co ludzie wyprawiają :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie, w poniedziałek postaram się wyjąć reflektor i zobaczyć go a wcześniej zrobię zdjęcie rzutu światła na ścianie, żeby ewentualnie przybliżyć problem.

 

Dodano: 13 sty 2015 - 07:37

Reflektor wyciągnięty, regulacja w pionie jak i poziomie działa (widać na oko nawet że mechanizm chodzi). Jednak jak poświeciłem od zewnątrz na soczewkę to widać (po wyciągnięciu żarówki) jak bardzo wypalony jest odbłyśnik :(

Także reflektory idą do regeneracji (oba, żeby nie było, że znów jeden będzie mocniej świecił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peugeot206.88 Ja mam u siebie soczewki Valeo. Trochę parują, widzę że wewnętrzna strona klosza jest trochę przybrudzona, soczewki jakby przykurzone. Nie wiem w jakim stanie odbłyśnik, ale rozumiem, że da się go jak coś zregenerować :?: :) Ogólnie planuję czyszczenie ww. elementów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!