Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bak paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Wie ktoś lub mógłby zobaczyć jak wygląda Wasz bak pod tylnym siedzeniem i zrobił ewentualną fotkę? dokładnie chodzi mi o przewód/rurkę która tam idzie.

Pytam dlatego iż dzisiaj poczułem zapach paliwa w aucie, podniosłem siedzenie i zobaczyłem, że ktoś przy tym coś kombinował. U mnie ta duża pokrywka do zakręcania jest odstawiona na bok, bo ktoś założył tam przewód gumowy i teraz ta pokrywa nie pasuje (nie da się zakręcić).

Wydaje mi się, że tam powinna być rurka metalowa a nie przewód gumowy prawda? Jeśli tak to czy to jest do kupienia w sklepie czy pozostaje szukać na szrocie? I jeszcze jedno pytanie, bo ten przewód u mnie idzie pod dywanik i tam dalej, jak ten przewód/rurka powinien iść czy aby na pewno pod wykładziną i trzeba wszystko ściągać (siedzenia i wykładzinę całą)aby ten przewód przepuścić dobrze czy on czasem nie powinien iść pod spodem auta?

Jutro zrobię fotki i wstawię na forum jak to u mnie wygląda... Swojego szczeniaka mam od 3 tygodni, więc dopiero wszystko wychodzi co było robione przy nim i teraz muszę się głowić.

Z góry dziękuję za Wasze wskazówki.

Edit

Tak wygląda to u mnie, tą czarną pokrywkę nie mogę założyć bo blokuje ten gumowy przewód i wydaje mi się że ten wkład nie jest oryginalny

post-76988-0-05072100-1421503137_thumb.jpg

post-76988-0-03070400-1421503145_thumb.jpg

post-76988-0-94627000-1421503156_thumb.jpg

post-76988-0-61339600-1421503353_thumb.jpg

Edytowane przez forgotten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a u mnie ta nakrętka (na schemacie oznaczona nr 3 jest odstawiona na bok i do tej pompki (czy co to jest) jest założony gumowy wąż od góry (i dlatego nakrętka nie pasuje).

Więc z tego wynika, że pompka w moim scenicu jest od innego modelu założona, bo tu na schemacie widać, że wężyki do tej pompki wpinane są z boku natomiast u mnie wpinany jest od góry...

Pewnie poprzedni właściciel założył od scenica PHII lub całkiem innego modelu w którym przewód zakładany jest od góry. Nie wiem jeszcze jak daleko pod wykładzinę idzie u mnie ten gumowy wężyk czy idzie przez całą wykładzinę czy gdzieś wcześniej przechodzi pod podłogę muszę to dokładnie obejrzeć jutro.

Dzisiaj już nie mam siły, po pracy robiłem trochę przy scenicu, wymieniłem szczęki i chciałem wymienić oświetlenie zegarów a dokładniej nie działało oświetlenie zegarka i zapięcia pasów oraz na desce rozdzielczej żaróweczka odpowiedzialna za światła mijania i żaróweczka od ręcznego. Oświetlenie zegarka zrobione (żaróweczka z dwoma połączeniami), a reszta musi poczekać bo nie mogłem kupić pasujących żaróweczek z jednym połączeniem od góry, byłem w 2-ch sklepach w jednym nie mieli a w drugim dali mi za duże (plastik nie chciał wejść w otwór), oddałem je, a jutro poszukam żaróweczek w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna nakrętka mocuje i uszczelnia pompę paliwa w zbiorniku. Bez tego benzyna będzie śmierdziała w środku, a po nalaniu paliwa do pełna będzie się wylewała koło pompy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!