Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zasilanie + 12V tylko na pracującym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się spotkał sprawdzając napięcia w Scenicu II / Megane II lub słyszał gdzie takie napięcie się pojawia po odpaleniu silnika (wciśnięciu przycisku START/STOP) i znika po jego zgaszeniu (wciśnięciu przycisku START/STOP) a nie dopiero po wyjęciu karty z czytnika...

Nie chodzi mi o typowe napięcie po zapłonie ale tylko takie na pracującym silniku.

 

Jeżeli temat był to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

czyli mam rozumieć że jest tam +12V i po wciśnięciu przycisku Start/Stop silnik zgaśnie (karta jeszcze nie wyjęta i drzwi nie otwarte czyli jeszcze sporo systemów ma zasilanie) a napięcie na tym pinie zniknie?

 

od razu piszę że nie jest mi to potrzebne do Led/dziennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli interesuje Cię wersja tak:

- naciśnięcie START/STOP jak do uzyskania napięcia na pokładzie - brak zasilania w interesującym Cię punkcie

- naciśnięcie START/STOP jak do odpalenia - jest zasilanie w interesującym Cię punkcie, silnik może ale nie musi pracować

- naciśnięcie START/STOP celem wyłączenia pracującego silnika - brak zasilania w interesującym Cię punkcie z chwilą wyłączenia silnika

to możesz podpiąć się nieco bliżej, do gniazda PPM2, złącze 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie potwierdzę ani nie zaprzeczę, jutro sprawdzę ale jakoś utrwaliło mi się że nie gasi ich od razu...

dzienne mam tam podpięte od niedawna, a że ostatnio więcej jeżdżę na mijania to...

 

Dodano: 13 sty 2015 - 17:53

z tym wyłączaniem dla tamtego pinu miałeś rację ale jest to zasilanie będące też na zapłonie przy wyłączonym silniku...

rozwiązanie też ok ale poczekam może ktoś będzie znał inne miejsce ze stricte sygnałem pracującego silnika...

właściwie nie musi być 12V, może być mniejsze np: 5/6V, i najlepiej jak by było w kabinie ale to nie jest mus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że nie namierzyłem jeszcze tego plusa, brak czasu i sporo rozbierania to posiłkuję się plusem od skrzyni automatycznej ;)

cinas a który to ten przekaźnik?

 

obecny efekt: ;)

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!