Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd


daroprg

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, strzelił rozrząd i pierwszy raz będę robił 16V w renaulcie :)

Nowa głowica założona, a teraz czas dalej:

 

Pytanie pierwsze, czy na kole na wale jest klin czy ta śruba trzyma dwa kółka i nie ma żadnych klinów itd?

Pytanie drugie, do wymiany mam simeringi na wałkach rozrządu, a posiadam koło zmiennej fazy rozrządu, czy tam jest jakiś klin? jak odkręcę to jak złożyć tak samo?

Pytanie trzecie, jak założę blokady na rozrząd to na wałkach u góry "mniejsza część" wałka na dole czy ku górze? :)

 

Z góry dziękuję! :)

post-47951-0-01611100-1421346629_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Koła na wałkach są pływające, tak samo jest z kołem zębatym wału korbowego.

Trzyma je jedynie odpowiednio dokręcona NOWA nakrętka wraz ze szpilką. Ustawiasz wałki aby nacięcia były POD górną krawędzią głowicy, wał blokujesz trzpieniem z przodu, blokujesz koło zamachowe śrubokrętem w skrzyni od dołu i dopiero dokręcasz śrubę koła wału. Co do wałków musisz zastosować blokadę kół wałków rozrządu aby się nie ruszyły podczas dokręcania oraz aby z blokady wałków nie zrobiło chińskiego 8.

 

Wałki:

thumb_hosting_zdjec_1421348546__wakiltl.jpg

 

A wał powinien być tak blokowany:

thumb_hosting_zdjec_1421348606__9724584100_1316630923.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie rozrząd rozrządem... złożony odpalił ale:

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pochodzi 5min zaczyna metalowym dźwiękiem piszczeć, jakby coś się ocierało.... czy taki odgłos może dawać koło zmiennej fazy rozrządu?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Tak ogólnie w jakich silnikach była zmienna faza rozrządu? Problem jest taki, że w tym ktoś wsadził silnik ze zmienną fazą, ale nie ma kostki elektrycznej do tego czujnika od zmiennej fazy i tutaj się zastanawiam... Jest to 2000r scenic po lifcie 1,8 (na tłokach było 1,8) 16V - na bloku z tyłu jest wytłoczone F4L - a ja nie znam takiego.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ktoś wie czym te silniki od scenica II jeszcze mogą się różnić?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Będę zobowiązany

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodano: 02 kwi 2015 - 09:03

Nie wiem czy będę mieć rację, ale sam wymieniałem ostatnio rozrząd.... Czy ten klin nie powinien być ustawiony na godzinę 12? Używasz blokad silnika? Zablokowałeś koło pasowe? Przy odkręcaniu lubi polecieć wstecz... Mi poleciało o dwa zęby (godzina 10), i mimo iż kolizji przy kręceniu nie było, motor strasznie telepał. Po przywróceniu na godzinę 12 wszystko chodzi jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!