Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sądzcie o oponach 215/45 R17?


adrian.91

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o oponach 215/45 R 17? W tej chwili mam 205/55 R16 ale chcę zwiekszyć dla wyglądu i atrakcyjności auta i nie wiem jaki wiekszy romzmiar bedzię najlepszy. Zależy mi aby spalanie samochodu nie o wiele się zwiększyło. Myślałem o 225/45 R17 albo o 225/40 R18 ale przy nich mogę narzekać na komfort podróźowania i zawiększenie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dedykowane są jak już 225/40 R18. Bardzo mnie korci kupno ale martwię sie o komfort a w szczególności wzrost spalania. Jak myślicie o ile może się zwiększyć? Mam silnik 1.2 Tce 130KM i czy opłaca się i odczuje dynamikę a raczej jej spadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komfort się zmieni na 225/40R18? ... hmmm ... ja zbytnio nie odczuwam. Trzeba na pewno bardziej uważać w koleinach. przy dobrych gumach auto jedzie jak przyklejone. Dynamika może ciut się pogorszy ale mnie to nie przeszkadza. Spalanie wzrasta, 0,5l/100 km to absolutne minimum. U mnie różnica sięga nawet 1 litra, a jak poczytam wypowiedzi niektórych kolegów z forum to pewnie i więcej ;)

aha byłbym zapomniał, na odpowiednich felgach megi wygląda o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 205/55 R16. Zapłacisz za sztuke niewiele ponad 200 zł - LOOK a za pozostałego tysiaka zainwestuj w jakieś dobre nagłośnienie.

Niezła chińszczyzna... życzę powodzenia z tymi oponami za 200-230zł. Ja osobiście jeżdżę na GOOD YEARach tylko mniejszych a ten rozmiar co wskazałeś kosztuje 321zł. Nie proponuję kupować takich opon bo to przecież od nich zależy nasze bezpieczeństwo. To już chyba lepiej kupić używane ale markowe a nie nowe chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

Kupuj 205/55 R16. Zapłacisz za sztuke niewiele ponad 200 zł ...

Za niewiele ponad 200zł nie da się kupić Nokiana o którym mówisz. Ten Nokian kosztuje 283zł z indeksem T a to nie jest niewiele ponad 200zł. Za niewiele ponad 200zł jest sama chińszczyzna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak zrobię, zmienię na 205/50 R17 :) sądzę żę dla mnie jest to najlepszy wybór. Chociaż ciąle myśle o rozmiarze 225/40 R 18 i kupnie http://allegro.pl/rarytas-renault-megane-rs-zima-7mm-2013r-i5032344683.html z tej aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż komplet (jeszcze nie wystawiłem) 17" wraz z oponami barum bravuris 2 225/45/17 po niecałych 2 sezonach

cięcie takie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem podobne cięcie i te mnie interesują. Chociaż znowu poszukałem na allegro i podobają mi się również te cięcie ale 18 Cali. Co sądzicie?

 

Dodano: 06 lut 2015 - 16:33

Tytan555 dlaczego sprzedajesz? Bardzo dużo ofert tych właśnie felg można znaleźć na allegro i pytanie czy wszyscy chcą się ich pozbyć ponieważ są modelowo starsze?

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piszę ponownie, byłem już zdecydowany a tu nagle znowu myśli i zastanawianie się a wiosna się zbliża ! Co sądzicie o oponach 225/45 R17 ? widziałem ostatnio takie ale w Lagunie i wyglad jak dla mnie był bardziej niż zadawalający no ale nie są przewidziane do Grandtoura i co teraz? Mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekłem z takich na 16" :)

Na 17" jechało się jak wozem drabiniastym na drogach którymi się poruszam.

Gdybym tylko śmigał autostradami lub eskami to bym nie zmieniał. :)

Niestety jeszcze sporo czasu musi upłynąć nim w PL będą w miarę dobre drogi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

To mój pierwszy post, ponieważ we wtorek odbieram Megane Grandtour III Kombi z 2011 r, jednak nie tracąc czasu chciałbym z Wami przedyskutować zmianę kół.

Mianowicie, czy do auta będą pasowały te alufelgi?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5139449386

I jeżeli tak, jakie opony byście mi doradzili, głównie chodzi mi o rozmiar, oczywiście jestem otwarty na sugestię co do konkretnego modelu.

W dobrej cenie teraz mogę kupić 215/45/17 w linku poniżej, jednak zupełnie się nie znam i bardzo Was proszę o radę.

http://allegro.pl/4x-215-45r17-p-continental-sstarsport2-francja-14r-i4895766694.html

Pozdrawiam,

Kamil

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!