Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stary i tańszy vs. nowszy i drogi


Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiedziałem jaki nadać tytuł, ale już tłumaczę o co mi chodzi.

Szukam jakiegoś Scenica za około 15tys.

W świecie igieł, w których nic nie puka i nie stuka, zastanawiam się nad sensem kupna jakiegoś bardziej zużytego egzemplarza z realnym przebiegiem np. 250tys i potem oddaniem go do warsztatu.

Zauważyłem, że wszelkie samochody powyżej 200tys są o wiele tańsze, bo zapewne nikt nie chce ich kupować.

 

I teraz pytanie czy np. znaleźć jakiegoś za 8-10 tys, który na pewno będzie bezwypadkowy i pozostałe 5 tys przeznaczyć na naprawy?

 

W moim przypadku, ważne jest jeszcze to, że samochód będzie więcej stał niż jeździł, więc zastanawiam się czy to nie lepsze rozwiązanie, bo dzięki temu że będzie więcej nowych części, to i wszelkie gumy nie będą tak parciały, a wszelkie elementy, które normalnie są smarowane podczas jazdy, łatwiej zniosą postój.

Podstawowe pytanie czy silnik jest bardzo "podatny" na przestoje? I zdecydowanie lepiej w takiej stymulacji kupować coś z przebiegiem np. 100tys?

 

Ponieważ jestem zupełnym laikiem w tym temacie, to proszę o ewentualne wyprowadzenie z błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak auto ma być użytkowane tylko okazyjnie to szkoda kasy.

Raz na jakiś czas to możesz sobie wynająć (jest teraz sporo firm) lub taksówkę zamówić.

Wyjdzie taniej a nie martwisz się o koszty eksploatacji.

Dolicz sobie ile wydasz na koszty ubezpieczenia i przeglądów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wynajem odpada, ze względu na psa. Żadna wypożyczalnia się nie zgadza na zwierzęta.

Poza tym jak się nie jeździ, to ciężko potem tak po prostu wsiąść i jechać.

 

Niestety zdaję sobie sprawę, że samochód to ogromna strata kasy, ale w tym momencie to dla nas konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!